Omloop Het Nieuwsblad: Stuyven zastavil Quick Step

Dnes sa začala sezóna jarných klasík. Preteky Omloop Het Nieuwsblad tradične otvárajú jednodňové podniky s ťažkým terénom a nepredpovedateľnými podmienkami. Inak tomu nebolo ani tento rok a na dvestokilometrovej trati vo Flámsku si dnes na jazdcov počkalo nepríjemné veterné a uprašené počasie so sektormi dlážobných kociek.

Zo začiatku sa išlo v pokojnejšom tempe, čo vyústilo do vzniku úniku zloženého z menej známych borcov. Ťažké podmienky nútili viacerých opustiť prvé veľké preteky sezóny. Pri vstupe do posledných 100 km dňa bolo všetko pohromade a viacerí skúšali šťastie skorým útokom. Ukázal sa napríklad aj Wout van Aert (TJB), no pri rozhodujúcej selekcii pred kopcom Valkenburg približne 80 km pred cieľom chýbal. Podobne oddelenie vedúcej skupiny nechytili Van Avermaet (CCC), Štybar (DQT), Wellens (LTS), Vanmarcke (EFD) alebo Naesen (ALM), ktorí, ako to býva zvykom, sú v prvom klasikárskom víkende skôr pasívni. Viacerí však mali vpredu tímových kolegov a mohli to hrať takticky. Chaotickému delenie predchádzal bočný vietor, ktorý sťažoval tímovú koordináciu v pelotóne.

zdroj: zdroj: twitter.com/TrekSegafredo

Na predposledné stúpanie prišla na čele s náskokom vyše dvoch mínút skupina v zložení: Matteo Trentin (CCC), Yves Lampaert, Tim Declercq (DQT), Jasper Stuyven (TFR), Mike Teunissen (TJB), Frederik Frison (LTS) a Søren Kragh Andersen (SUN). Deceuninck-Quick Step tam mal dvoch zástupcov, tempár Declercq pracoval pre Lampaerta, ktorý mohol strategicky šetriť sily na záver. Na ikonickom Muur de Geraardsbergem zatlačil Yves Lampaert a pridali sa k nemu Stuyven Andersen. Tejto trojici ostávalo 17 km do cieľa, posledné stúpanie a záverečná rovina. Za nimi bol s desaťsekundovým odstupom Trentin, ktorý medzeru nezalepil ani na poslednom kopci dňa – Bosbergu. Na záverečnej rovine do Ninove tak mal vedúce tri nadoľad, no len ťažko sa k nim dokázal priblížiť.

Rozhodujúci moment na Muure:

Záver

Dva kilometre pred cieľom prišiel prvý atak od Yvesa Lampaerta, ktorý sa nemohol spoľahnúť na svoj šprint. Na jeho koleso sa však zavesil Jasper Stuyven a táto dvojica si to mala rozdať o víťazstvo. V posledných dvesto metroch chcel z druhej pozície vyštartovať Lampaert, no nedokázal nájsť rýchlejšie nohy ako Stuyven. Belgičan z Trek-Segafredo tak nemal žiaden problém zrýchliť a prísť si po víťazstvo v 75. ročníku Omloopu.

Jasper Stuyven skončil na prvej priečke, Lampaert bol druhý a tretie miesto získal Kragh Andersen. 27-ročnému Belgičanovi sa podarilo potvrdiť svoju rýchlosť v posledných metroch pretekov. Napriek tomu, že Quick Step mal v rozhodujúcej skupine menšiu prevahu, Stuyven preukázal svoju silu tým, že reagoval na útoky od Lampaerta a v závere mu nedal šancu. Získal 8. kariérne víťazstvo, zatiaľ najväčšie. Z jednoďnoviek sa ukázal ešte na Kuurne-Brusel-Kuurne v roku 2016.

Trasa a profil:

Výsledky Omloop Het Nieuwsblad:

1.Jasper Stuyven (Bel)TFR
2.Yves Lampaert (Bel)DQT
3.Søren Kragh Andersen (Den)SUN
4.Matteo Trentin (Ita)CCC
5.Tim Declercq (Bel)DQT
6.Mike Teunissen (Ned)TJB
7.Oliver Naesen (Bel)ALM
8.Philippe Gilbert (Bel)LTS
9.Stefan Küng (Swi)FDJ
10.Florian Sénéchal (Fra)DQT

 

Zdroj: cyclingnews

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár