Paríž – Nice: Štvrtú etapu si podmanil Magnus Cort zo zdarného úniku, menil sa celkový líder

Paríž - Nice 2018
Magnus Cort Nielsen

zdroj: twitter.com/ParisNice

Zdieľaj článok:

Po profilovo jednoduchších troch veterných etapách prišli na pretekoch Paríž – Nice prvé kratšie kopce. Najdlhšia štvrtá etapa merala 211,5 kilometra. Išlo sa z mesta Vichy v regióne Auvergne-Rhône-Alpes do južnejšie položenej obce Pélussin. Počas etapy sa jazdci popasovali s piatimi vrchárskymi prémiami, z toho štyri sa nachádzali v poslednej tretine závodu. Stúpania ponúkli dvojciferné prevýšenia vo svojich prvých úsekoch, bližšie k vrcholom to nebolo až tak strmé.

Do úniku sa dostali až 13 cyklisti a vytvorili si 7-minútový náskok. Boli v ňom mená ako Magnus Cort Nielsen (AST), Alessandro De Marchi (CCC) alebo špecialista na úniky Thomas De Gendt (LTS). Ten bol aktívny hlavne na vrchárskych prémiách a počas etapy sa dokázl dostať na čelo vrchárskej súťaže o bodkovaný dres. Kvôli jeho aktivite zo skupiny odpadávali viacerí jazdci a ostali len Cort, De Marchi a mladý Talian Giulio Ciccone (TFR). Pelotón začal pomerne neskoro ťahať celok AG2R La Mondiale a pred posledným stúpaním mali utečenci slušný náskok približne dvoch minút.

Etapu ovldáol Dán Magnus Cort Nilesen (AST), ktorý atakoval v poslednom kilometri a dokázal to udržať až do cieľa. Druhý skončil Belgičan Thomas De Gendt a na tretej priečke sa umiestnil najlepší vrchár na Okolo Slovenska Giulio Ciccone. Ako štvrtý ostal z úniku dňa ešte Alessandro De Marchi. Zredukovaný pelotón v závere stratil 48 sekúnd na víťaza.

Ide už o 16. víťazstvo tímu Astana v tomto roku. Kazašský tím sa tak posunul na prvé miesto v počte triumfov pred Deceuninck-Quick Step a potvrdil tak svoju skvelú formu. 26-ročný Cort získal 14. kariérne víťazstvo, jeho najväčší úspech je minuloročný triumf v 15. etape Tour de France.

Foto: twitter.com/MaillotjauneLCL

V hlavnej skupine sa nachádzal desiaty Michal Kwiatkowski (SKY), ktorý sa obliekol do žltého dresu pre celkového lídra. Víťaz dvoch etáp Dylan Groenewegen (TJB) pochopiteľne nestačil na výškové metre a prepadol sa v celkovej klasifikácii. Stále sa však udržal na čele bodovacej súťaže o zelený dres.

Zajtra je na programe inidividuálna časovka, v ktorej ešte môže poľský majster Kwiatkowski získať náskok na vrchárov pred vážnymi kopcovitými etapami.

Posledný kilometer

Profil:

Zdroj: la-flamme-rouge

Výsledky 4. etapy:

1. Magnus Cort Nielsen (Den) AST 5:03:49
2. Thomas De Gendt (Bel) LTS 0:00:07
3. Giulio Ciccone (Ita) TFR 0:00:13
4. Alessandro De Marchi (Ita) CCC 0:00:18
5. Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:48
6. Valentin Madouas (Fra) FDJ
7. Sonny Colbrelli (Ita) BMT
8. Matteo Trentin (Ita) MTS
9. Philippe Gilbert (Bel) DQT
10. Michal Kwiatkowski (Pol) SKY

Celkové poradie:

1. Michal Kwiatkowski (Pol) SKY 16:52:27
2. Luis León Sanchez (Spa) AST 0:00:05
3. Philippe Gilbert (Bel) DQT 0:00:10
4. Egan Bernal (Col) SKY 0:00:11
5. Matteo Trentin (Ita) MTS 0:00:14
6. Tony Gallopin (Fra) ALM 0:00:15
7. Rudy Molard (Fra) FDJ 0:00:17
8. Romain Bardet (Fra) ALM
9. Oliver Naesen (Bel) ALM 0:00:18
10. Felix Großschartner (Aut) BOH
Zdroj: cyclingnews.com
Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.