Paríž – Nice preview: Kto ovládne cestu k Azurovému pobrežiu?

zdroj: twitter.com/parisnice

V nedeľu 10. marca začínajú ďalšie preteky kalendára World Tour. Po prvých jarných klasikách príde na rad Paríž – Nice. Už ako názov napovedá, začiatok bude v Paríži a koniec v slnečnom Nice. Na jazdcov je pripravených 8 etáp a celkovo 1 206 kilometrov. Prvé tri etapy budú pre šprintérov, potom príde na rad etapa, ktorá bude pripomínať jarnú klasiku. V piatej časti pretekov si pelotón vyskúša 25-kilometrovú časovku. V siedmej sa bude rozhodovať, keďže bude v pláne Col de Turini (14,9 km, 7,3%). Po tejto previerke bude už len záverečná kratšia etapa v okolí Nice. V štartovom poli nechýba obhajca z minulého roka – Marc Soler (MOV).

Okrem boja o celkový triumf bude zaujímavý i súboj o najrýchlejšieho muža. Na štarte bude celá plejáda šprintérov, k dispozícii budú minimálne 4 etapy. Vo farbách Bory uvidíme v dobrej forme jazdiaceho Sama Bennetta (BOH), nebude chýbať ani Caleb Ewan (LTS) či ďalší ako Fabio Jakobsen (DQT), Arnaud Démare (FDJ), Matteo Trentin (MTS), Sonny Colbrelli (TBM), John Degenkolb (TFR) a Mark Cavendish (DDD). Pred prvým monumentom sezóny Miláno – San Remo prídu ladiť formu i klasikári. V tejto skupine jazdcov sú Michael Matthews (SUN), Philippe Gilbert (DQT), Michael Valgren (DDD), Oliver Naesen (ALM) či Luke Rowe (SKY).

Favoriti

Medzi favoritov bude rozhodne patriť celý tím Movistaru. Okrem obhajcu Solera (MOV) tu majú Španieli Quintanu (MOV) či Anaconu (MOV). Silnú zostavu do Francúzska posiela i tím Mitchelton – Scott. O prvenstvo určite zabojuje Simon Yates (MTS). K ruke mu budú Mikel Nieve (MTS), Jack Haig (MTS) či Esteban Chaves (MTS). V celkovom poradí uvidíme určite vysoko domácu nádej Romaina Bardeta (ALM). Favoritov doplní nevyspytateľný Fabio Aru (UAE), ktorý je hladný po úspechoch.

Paríž – Nice v číslach

Trasa

 

Zdroj: paris-nice.fr

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár