Paríž – Nice: Schachmann v životnej forme

KRagh Andersen

zdroj: twitter.com/ParisNice

Dnes sa konala štvrtá etapa pretekov Paríž – Nice. Pelotón zavítal do rodiska Juliana Alaphilippea (:dqt:). Začiatok a koniec dnešnej časovky bol v mestečku Saint-Amand-Montrond. Pripravených bolo niečo málo vyše 15 kilometrov s drobným prevýšením. Ako prvý sa na trať vydal Jonathan Hivert (Total Direct Energie), posledným bol celkový líder Maximilian Schachmann (BOH). Dnes sa čakalo, že sa poradie poriadne premieša a jazdci na celkový triumf poskočia vyššie. Ako prvý z favoritov na dnešnú etapu vyštartoval Victor Campanaerts (:ntt:). Po šiestich kilometroch však zaostával 10 sekúnd za doterajším lídrom Thomasom De Gendtom (:lts:). O 15:30 za veľkého burácania na časovkársky špeciál naskočil Julian Alaphilippe (:dqt:). Medzičasom Campanaerts dorazil do cieľa ako druhý.

Belgičana však prekonal Kasper Asgreen (:dqt:), mladík z Dánska tak hodil súperom rukavicu. Domáci miláčik Alaphilippe napokon v cieli zaostal 23 sekúnd a bol priebežne jedenásty. Z ničoho nič sa do ciela prirútil Soren Kragh Andersen (:sun:) a deklasoval súperov najlepším časom. O 16:05 naskočil na trať posledný pretekár dnešného dňa – Maximilian Schachmann (BOH) a čakalo sa ako to zvládne. Nemec však vytrel zrak adeptom na celkové poradie a za Dánom zaostal iba 6 sekúnd. Kasper Asgreen (:dqt:) skončil na treťom mieste.

Profil

Paris Nice
4. etapa zdroj: paris-nice.fr

Finiš dnešného víťaza

Celkové poradie

Schachmann (BOH) si i po dnešku udržal žltý dres a dokonca svoj náskok navýšil. Aktuálne má náskok 58 sekúnd.