Paríž – Nice: Životný úspech 32-ročného Francúza z Direct Energie

zdroj: twitter.com/ParisNice

Zdieľaj článok:

Dnes pokračovali etapové preteky Paríž – Nice treťou etapou. Na jazdcov čakalo 210 kilometrov a prvé stúpania. Do úniku dňa sa dostala trojica jazdcov – Jay Thomson (DDD), Fabien Grellier z Direct Energie a Przemyslaw Kasperkiewicz z Delko Marseille Provence. Ich náskok sa vyšplhal na hodnotu 7 minút, no ani to nestačilo a 50 kilometrov pred cieľom bola strata len 120 sekúnd. V tú dobu bol na čele už len Francúz Grellier, ktorý sa pokúšal o zázrak. Tempo na čele pelotónu udával tím Lotto Soudal, no konci balíka bol Alexander Kristoff (UAE), ktorý mal zdravotné problémy a dnešná etapa mu „nechutila“. 35 kilometrov pred dojazdom bol Francúz pohltený pelotónom a začínalo sa od znova. O desať kilometrov neskôr boli na čele tímy Astany a Quick – Step Floors a udávali tempo.

Pri nájazde na posledné stúpanie zútočila dvojka Wellens (LTS) a Alaphilippe (DQT). O dva kilometre dvojicu docvakol Jakob Fuglsang (AST). Na čele sa však začalo taktizovať a čoskoro bola približne 20-členná skupina po hromade. V zjazde následne nastúpila trojica Hivert z Direct Energie, Sanchez (AST) Di Gregorio z Delko Marseille Provence. Trojica veľmi dobre spolupracovala a 8 kilometrov pred cieľom mala náskok 50 sekúnd. Za ich chrbtom sa spojili dve veľké skupiny a začali preteky s časom. Útočníci mali 5 kilometrov pred páskou náskok 55 sekúnd a vyzeralo to pre nich veľmi sľubne. Di Gregorio dvakrát v závere nastúpil, no Sanchez to musel sám doťahovať. Hivert sa skrýval za jeho kolesom a nespolupracoval. Táto taktika sa vyplatila a Jonathan Hivert zaknihoval žitovné víťazstvo. Luis Leon Sanchez (AST) sa po dnešnom heroickom výkone oblečie do žltého dresu pre lídra pretekov.

Dnešný profil

Slováci

Vo Francúzsku pretekajú aj dvaja Slováci z tímu Bora – Hansgrohe. Juraj Sagan (BOH) skončil na 111. mieste. Erik Baška (BOH) obsadil 147. priečku.

Záver

Výsledky 3. etapy:

1. Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 05:22:49
2.  Luis León Sanchez (Spa) AST
3. Remy Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence
4. Arnaud Demare (Fra) FDJ 00:00:38
5. Mike Teunissen (Ned) SUN
6. André Greipel (Ger) LTS
7. Magnus Cort (Den) AST
8. Matteo Trentin (Ita) MTS
9. Julian Alaphilippe (Fra) DQT
10. Felix Grossschartner (Aut) BOH

Celkové poradie:

1. Luis León Sanchez (Spa) AST 13:21:55
2. Arnaud Demáre (Fra) FDJ 00:00:29
3. Gorka Izagirre (Spa) BMT 00:00:36
4. Julian Alaphilippe (Fra) DQT 00:00:39
5. Mike Teunissen (Ned) SUN 00:00:42
6. Tim Wellens (Bel) LTS
7. Roman Kreuziger (Cze) MTS
8. Heinrich Haussler (Aus) BMT 00:00:44
9. Felix Grossschartner (Aut) BOH
10. Ion Izagirre (Spa) BMT

 

zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.