Peter Sagan: Je to dobrý štart sezóny po ťažkých mesiacoch

Okolo Katalánska 2021
Peter Sagan Okolo Romandie 2021

zdroj: Marco Alpozzi - LaPresse

Peter Sagan vyhral 6. etapu Okolo Katalánska 2021. V cieli si poradil s technickým šprintom a porazil Daryla Impeyho (:isn:) aj Sebastiana Molana (:uae:). Ide o jeho prvé víťazstvo v sezóne, ktoré ho určite posilní pred veľkými cieľmi.

„S tímom sme sa dohodli, že budeme kontrolovať preteky,“ povedal v cieli Sagan.

Tím BORA – hansgrohe dnes viedol pelotón od vytvorenia skorého úniku dňa v 193-kilometrovej etape. Následne si poradil s nástupmi, pomáhal aj víťaz včerajšej etapy Lennard Kämna.

V cieli predviedol 31-ročný Slovák svoje skvelé technické zručnosti a dostal sa do dobrej pozície, za koleso Daryla Impeyho. Potom sa už nemýlil.

„Musím sa poďakovať tímovým kolegom, ktorí kontrolovali od začiatku do konca. Boli to rýchle preteky, po celý čas,“ pokračoval Slovák.

Mesiac a pol po COVID-19

Ešte vo februári zápasil s COVID-19. na Tirreno-Adriatico bol Slovák mimo formy, preto si zvolil účasť v Katalánsku. V ťažkých horských etapách nabral kilometre a víťazstvo, síce bez šprintérskej špičky, je veľkým krokom vpred.

„Je to dobrý štart do sezóny, hlavne s tým, čím si si prešiel v posledných dvoch mesiacoch. Bol som trochu unavený po Tirreno-Adriatico a Miláno – San Remo, ale s týmto víťazstvom som veľmi šťastný. Nemyslím si, že by som mal šancu zajtra. Skôr budú bojovať jazdci a celkové poradie,“ uzavrel jazdec, ktorý premiérovo vyhral na Okolo Katalánska.

Forma rastie

A ako hodnotí svoje šance pred monumentom Okolo Flámska (4. apríla)?

„Po dnešku musím byť optimistom. Uvidím, ako si oddýchnem a uvidím, ako sa bude cítiť. Bolo dôležité tu byť, preskočil som E3 Harelbeke aj Gent – Wevelgem, trénoval som v ťažkých podmienkach s množstvom stúpaní v dobrom počasí.“

Peter Sagan Okolo Katalánska ukončí siedmou etapou v nedeľu. Tá je však ako stvorená pre útočných vrchárov a v Barcelone sa často bojuje o posledné sekundy v celkovom poradí. Jedno je isté, jeho výkonnosť pred Girom (8. mája) a Tour de France (26. júna) jednoznačne postupuje správnym smerom.

Tímové víťazstvo

„Gratulujem Petrovi Saganovi a celému tímu. Bolo to skutočné tímové víťazstvo,“ povedal športový riaditeľ Bory Christian Pömer podľa stránky tímu.

„Báli sme sa, že by Mohorič v úniku vyhral. Preto sme chceli dostať únik pod kontrolu a v posledných kilometroch sme opäť videli fantastickú robotu tímu. Nie je bežné, že jazdec na celkové poradie ako Wilco Kelderman potiahne špicu. Tak veľmi sme chceli vyhrať. Peter perfektne načasoval svoj šprint.“

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár