Pogačar oplatil Rogličovi prehru

Pogačar

zdroj: twitter.com/lavuelta

Tadej Pogačar (:uae:) oplatil prehru Primožovi Rogličovi (:tjb:) a stal sa tak staro-novým šampiónom Slovinska v časovke. Minulý víkend triumfoval starší z dvojice, keď v záverečnom stúpaní na Ambrož pod Krvavcem zdolal mladšieho kolegu. Včera to však bola iná pieseň. 21-ročný mladík zvládol takmer 8 kilometrové stúpanie najlepšie a na bývalého skokana na lyžiach získal rozhodujúci náskok. Ten bol v cieli rovných 8 sekúnd. 15,7 kilometrov dlhú trať ako tretí najlepší zvládol Jan Polanc (:uae:), ktorý stratil necelé dve minúty. Pred samotným stúpaním sa strieborný muž rozhodol nemeniť bicykel a to možno bolo rozhodujúce. Jazdci UAE zvolili opačnú stratégiu a časovkársky špeciál menili za ľahší bicykel.

Pogačar po časovke povedal:

„Po minulo týždňovom striebre je príjemné vyhrať. Trať dobre poznám a trénoval som tu počas týždňa. Natrénované hodiny sa teda zúročili. Som rád, že Jan získal bronzovú medailu. V pretekoch s hromadným štartom pre mňa veľa odpracoval. Pre tím to je skvelý výsledok.“

Rozhodujúci atak v pretekoch s hromadným štartom.

Zdroj: twitter.com, facebook.com