Prológ Okolo Romandie 2021: Tím INEOS Grenadiers zobral, čo sa dalo

Okolo Romandie 2021
Prológ okolo Romandie 2021

V utorok 27. apríla sa začali etapové preteky Okolo Romandie 2021. Na úvod cyklistov čakal prológ. Meral štyri a pol kilometra, pričom posledný úsek stúpal na výraznejší pahorok. Medzi najväčších favoritov sa preto radili nielen časovkári a jazdci pre celkové umiestnenie ale taktiež komplexní šprintéri. ktorí vedia zajazdiť solídnym spôsobom takéto krátke časovky jednotlivcov. Napokon si s prológom najlepšie poradil Austrálčan Rohan Dennis (:ins:).

Vývoj (prológ Okolo Romandie 2021)

Dlho na čele priebežnej výsledkovej listiny figuroval Švajčiar Stefan Bissegger (:efn:). Toho však z trónu zosadil Rohan Dennis (:ins:), ktorý ho porazil až o priepastných 11 sekúnd. Na druhom mieste skončil tímový kolega dnešného víťaza Rochie Porte. Hegemóniu INEOS-u doplnil tretím miestom Welšan Thomas Geraint (:ins:) so stratou 9 sekúnd. Thomas Bissegger napokon skončil až piaty. Najviac sklamal však úradujúci majster sveta v časovke jednotlivcov Filippo Ganna (:ins:). Zaostal až o 15 sekúnd a patrí mu až 10. pozícia.

Zo Slovákov sa najlepšie umiestnil Peter Sagan (BOH), ktorý zaostal za víťazom o 22 sekúnd. Patrí mu 28. priečka.

Obrázok

Zvyšní Slováci

Čo sa týka umiestnení ďalších Slovákov v štartovom poli, Juraj Sagan (BOH) finišoval so stratou 51 sekúnd (128. miesto). Erik Baška zaostal za Petrovým bratom ešte o ďalších 10 sekúnd viac, z čoho rezultovalo až tretie miesto od konca výsledkovej listiny.

Najlepší z tímu Bora – hansgrohe skončil Holanďan Wilco Kelderman. Zaostal iba o 16 sekúnd a spoločne s Richie Portem, Thomasom Geraintom a Sepom Kussom (:tjb:) sú najväčšími favoritmi na zisk žltého dresu. To sa nedá povedať o Chrisovi Froomovi (:isn:), ktorý už stratil viac ako 52 sekúnd. 4-násobného víťaza Tour de France dokonca porazil aj Juraj Sagan.

Rohan Dennis síce porazil Bisseggera výrazným spôsobom, no v kresle (lepšie povedané stoličke) víťaza sa nemohol uvoľniť. Čakal totiž najmä na to, ako zajazdia jeho tímoví kolegovia.

10Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers

Dnešný prológ Okolo Romandie 2021 je minulosťou. Zajtra na pretekárov čaká prvá etapa, ktorá by mala profilovo vyhovovať aj Petrovi Saganovi. Presne prvú etapu Peter pred 11 rokmi vyhral. Po nej sa dokonca obliekol do líderského dresu. V súčasnosti však prezliekanie do žltého dresu v Petrovom prípade nehrozí, pretože v prípade víťazstva si cyklista pripisuje iba 10 bonifikačných sekúnd. Avšak nechajme sa prekvapiť, či sa náhodou nebude zajtra útočiť.