Tour de Frace: Prvý horský dojazd korisťou Rogliča

Tour de France 2020
Roglič

zdroj: twitter.com/LeTour

Štvrtá etapa Tour de France 2020 je za nami. V prvom horskom dojazde tohtoročnej edície zvíťazil Primož Roglič (TJB), keď ukázal najsilnejšie nohy.

Dnes čakala na jazdcov prvá horská previerka. Štart bol vo včerajšom cieľovom meste Sistern, cieľ bol položený v nadmorskej výške 1 825 metrov. Do úniku dňa si dnes naskočila skupina v zložení Krists Neilands, Nils Politt (obaja Israel Start-Up Nation), Tiesj Benoot (SUN), Alexis Vuillermoz (ALM), Quentin Pacher (B&B Hotels-Vital Concept) a Mathieu Burgaudeau (Total Direct Energie). Ich náskok sa však pohyboval iba na hranici 4 minút. Najlepšie postavný člen úniku bol Vuillermoz, virtuálne ohrozoval žltý dres a to pelotón nehodlal tolerovať.

Po 50 kilometroch pretekania prišla na rad šprintérska prémia. Najväčšie body si rozboral únik, pelotónu ostalo najviac 9 bodov. Tie získal Sam Bennett (DQT), Peter Sagan (BOH) získal body iba 4. S Írom sa tak dostali na rovnaký celkový bodový zisk. Vyzeralo to, že jazdec Quick-Stepu si vzal zelený dres od nášho reprezentanta, no po etape v ňom Tourminátor ostal. 60 kilometrov pred cieľom bol náskok na čele už len niečo cez dve minúty. Únik bol zlikvidovaný 7 kilometrov pred cieľom a skupina favoritov dostala šancu sa ukázať.

Profil 4. etapy:

4. etapa Tour de France 2020

Záver:

Samotný záver etapy priniesol súboj favoritov na celkové poradie. Najlepšie nohy mal napokon Primož Roglič (TJB). Využil dobrú prácu tímového koelgu Kussa (TJB). Najlepší muži prišli do cieľa pokope a tak sa rozdávali iba časové bonifikácie. Slovinec stiahol 10 sekúnd, no nevyzliekol vedúceho muža.

Dojazd na Orcieres-Merlette:

Výsledky 4. etapy Tour de France 2020:

1.Primož Roglič (Slo)TJB4:07:47
2.Tadej Pogačar (Slo)UAE
3.Guillaume Martin (Fra)COF
4.Nairo Quintana (Col)Arkéa Samsic
5.Julian Alaphilippe (Fra)DQT
6.Miguel Angel Lopez (Col)AST
7.Egan Bernal (Col)INS
8.Thibaut Pinot (Fra)FDJ
9.Mikel Landa Meana (Spa)TBM
10.Adam Yates (GBr)MTS

Celkové poradie:

1.Julian Alaphilippe (Fra)DQT18:07:04
2.Adam Yates (GBr)MTS0:00:04
3.Primož Roglič (Slo)TJB0:00:07
4.Tadej Pogačar (Slo)UAE0:00:11
5. Guillaume Martin (Fra)COF0:00:13
6.Egan Bernal (Col)INS0:00:17
7.Tom Dumoulin (Ned)TJB
8.Esteban Chaves (Col)MTS
9.Nairo Quintana (Col)Arkéa Samsic
10.Miguel Angel Lopez (Col)AST

 

Zdroj: letour.fr

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár