Roglič po 2. etape: Nevadilo by mi prísť o červený dres

Vuelta a España 2021
Jasper Philipsen

zdroj: Luis Angel Gomez / Photo Gomez Sport

Za nami je druhá etapa Vuelty, v nej sa dostali k slovu šprintéri. Parádny súboj na cieľovej rovinke ovládol Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix). Porazil Fabia Jakobsena (DQT), ktorý nebol ďaleko od triumfu. Tretí skončil Michael Matthews (BEX). Červený dres udržal Primož Roglič (TJB), no Slovinec naznačil, že by sa nič zásadného nestalo ak by prišiel o priebežné vedenie.

Záverečný šprint

Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix)

“Bolo úžasné vidieť mojich tímových kolegov predo mnou. Každý bol vo vláčiku a pomáhal mi. Takto môžeme vyhrať i ďalšie etapy. Každý si splnil úlohu a urobil čo mal. Dnes večer to môžeme osláviť. Plán sme prakticky splnili už dnes, teraz sa môžeme uvoľniť a skúsiť pridať dalšie etapy. Máme tím i mimo šprint, ale uvidíme.”

Primož Roglič (TJB)

“V takých etapách to musíte jednoducho prežiť, samozrejme potrebujete aj šťastie. Dnes sme ho mali a prežili sme i tieto kritické momenty. Aranburu dnes šiel pre bonusové sekundy, nevadilo by mi prísť o červený dres. Nič zásadného by sa v našich plánoch nezmenilo. Zajtrajší dojazd som ešte neštudoval, neviem teda nič. Uvidíme v etape ako mi to bude či nebude sedieť.”

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár