Roglič po šiestej etape: Nie som sklamaný, Magnus bol silnejší

Vuelta a España 2021
Magnus Cort Nielsen

zdroj: Luis Angel Gomez / Photo Gomez Sport

Dnes bola v programe šiesta etapa poslednej Grand Tour sezóny. Primož Roglič (TJB) sa znova obliekol do červeného dresu pre lídra pretekov. Etapu síce nevyhral, no druhé miesto mu stačilo. Hrdinom dňa sa stal Magnus Cort Nielsen (EFD), ktorý dokázal zvíťaziť z úniku. Dán odolal i na poslednom stúpaní a stal sa tak zaslúženým víťazom. Slovinec v červenom mu po etape vzdal hold a skonštatoval, že bol Dán silnejší.

Nalini - procycling

Posledný kilometer

Primož Roglič (TJB)

“Nie som sklamaný, Magnus mal skvelé nohy v závere a zaslúžil si vyhrať. Dnes to nebolo o víťazstve. V prvom rade som chcel ostať v bezpečí, čo sa podarilo. V závere som mal dosť síl, tak som otestoval súperov a vyšlo to.”

Magnus Cort Nielsen (EFD)

“150 metrov pred cieľom som sa obzrel a videl som Primoža. Do záveru som dal úplne všetko a vyšlo to. Toto víťazstvo je pre mňa špeciálne. Vždy vyhrávam zo šprintu, no tentokrát z úniku. Som šťastný, že som ukázal svoju všetstrannosť.”

Egan Bernal (INS)

“Dnes to bola ťažká etapa, štart bol veľmi ostrý a vietor tomu dodal taktiež veľa nervozity. Do posledného stúpania sme chceli mať dobrú pozíciu Jonatan (Narvaez) to na začiatku stúpania napálil a sotva sme mu stačili. Možno to bola menšia chyba, no s výsledkom sme spokojní.”

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár