Sergio Higuita si zavaril. EF Education mu jednostranne vypovedal zmluvu

Sergio Higuita

zdroj: © A.S.O./Charly Lopez

Aktualizácia: Sergio Huguita (EFD) sa dodatočne ospravedlnil a priznal chybu, ktorou poškodil svoj tím. Tím EF Education-Nippo napokon výpoveď zmluvy stiahol a dohodol sa na podmienkach s Kolumbijčanom.

Tím EF Education-Nippo vypovedal zmluvu, ktorá platila do konca roka. Sergio Higuita bol natočený v Kolumbii, kde používal bicykel svojho nového tímu Bora-hansgrohe. Kolumbijčan mal platnú zmluvu s americkým tímom a preto mal používať bicykel značky Cannondale. Na videu je vidieť, že sa po boku Daniela Martineza (INS) vezie na bicykli Specialized. Jazdci zvyknú testovať „nový materiál“ už koncom roka, no na oficiálnych podujatiach ako bolo Giro del Rigo by sa to nemalo stávať.

Dotout- procycling

Sergio Higuita na novom bicykli

Vyjadrenie tímu EF Education-Nippo

„Chápeme, že Sergio potrebuje otestovať a nastaviť nový bicykel. Obvykle sa to ale robí na neverejných podujatiach či kempoch. Treba si o to požiadať a so schválením nikdy nie je problém. Jazdci navyše môžu testovať nový materiál, ktorý nie je označený. Môžu to dokonca po poslednom World Tour podniku vďaka dodatku zo zmluvy AIGCP/CPA. Avšak toto nebol prípad Sergia. Jeho počínanie zneuctilo našich partnerov a sponzorov. Ako výsledok sme jednostranne vypovedali zmluvu, ktorá platila do konca roka. Verím, že sa vo finále priateľsky rozídeme.“

24-ročný cyklista podpísal zmluvu s EF Education-Nippo v roku 2019. Okamžite sa stal najlepším vrchárom v tíme. Počas prvej sezóny vyhral etapu na Vuelte a skončil celkovo druhý na pretekoch okolo Kalifornie. Od budúceho roka bude obliekať farby nemeckej Bory, ktorá mení stratégiu tímu a bude sa zameriavať na celkové poradia.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár