Strade Bianche: Francúz potvrdil fantastickú formu

Zdieľaj článok:

Dnes sa rozžiarili oči všetkým fanúšikom jarných klasík. Na programe totiž bol jeden z najobľúbenejších pretekov v seriály World Tour – Strade Bianche. Štart i záver bol už ako tradične v meste Siena. Do prvého úniku sa až po dobrých 30 kilometroch dostala štvorica jazdcov. V úniku boli Alexandre Geniez (ALM), Nico Denz  (ALM), Diego Rosa (SKY) a Leo Vincent (FDJ). Po 75 kilometroch pretekania mali útočníci náskok 2 minúty a 30 sekúnd. Postupom času sa štvorica rozpadala. Pelotón ako prvého dostihol jazdca FDJ, následoval Nico Denz (ALM) a onedlho bol na čele už len jazdec tímu SKY.

O prvú poriadnu akciu sa postaral Jakob Fuglsang (AST), ktorý svojim nástupom oddelil približne 15-člennú skupinu od zbytku hlavného poľa. O 30 kilometrov neskôr Dán zautočil znova, jeho nástup zachytili Alaphilippe (DQT) a Van Aert (LOT). Trojica ihneď odskočila zvyšku o 30 sekúnd. V sektore 10 belgický cyklokrosár nestačil a začal strácať. Dvojica na čele spolupracovala veľmi dobre a náskok sa zvyšoval. Vyzeralo to, že si to práve tátp dvojka rozdá o prvenstvo.

Záver

Pri stúpaní do Sieny to ako prvý skúsil Jakob Fuglsang (AST), no Francúz nástup zachytil a čakalo sa na ďalšiu akciu. Dvojica spomaľovala a taktizovala a nechala Wouta Van Aerta (LOT) docvaknúť stratu. Belgičan na nič nečakal a ihneď sa ujal vedenia trojice. 500 metrov pred cieľom bol najväčším favoritom Julian Alaphilippe (DQT), ktorému záver sedel najlepšie. V najstrmšom úseku viedol Dán ale Francúz bol nalepený na jeho zadnom kolese, Belgičan Van Aert tempu nestačil a odpadol. Alaphilippe (DQT) si počkal a nastúpil na rovnom úseku. Svojim zrýchlením nedal skúsenejšiemu z dvojice šancu. Takticky to 26-ročný mladík zvládol na jednotku a pripísal si tak 4. víťazstvo v sezóne.

Výsledky:

1. Julian Alaphlipppe (Fra) DQT  4:17:14
2. Jakob Fuglsang (Den) AST 0:00:02
3. Wout Van Aert (Bel) LOT 0:00:27
4. Zdeněk Štybar (Cze) DQT 0:01:00
5. Tiesj Benoot (Bel) LTS
6. Greg Van Avermaet (Bel) CCC 0:01:01
7. Alexey Lutsenko (Kaz) AST 0:01:04
8. Simon Clarke (Aus) EFD 0:01:08
9. Toms Skujins (Lat) TFR 0:01:12
10. Tim Wellens (Bel) LTS 0:01:21

Zdroj: cyclingnews.com
Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.