Tím Ineos prišiel o lídra. Egan Bernal nepôjde na Giro d’Italia

Giro d'Italia 2019

zdroj: twitter.com/CyclingTodayEn

Kolumbijský cyklista Egan Bernal (INS) nenastúpi na preteky Giro d’Italia. Počas sobotného tréningu si zlomil kľúčnu kosť. Dnes by mal podstúpiť operáciu.

22-ročný Bernal mal byť po prvýkrát lídrom tímu Ineos s plnou podporou kolegov. Celok s bývalým názvom „Sky“ sa tak rozhodol po vynikajúcej sezóne 2018. V nej Bernal vyhral preteky Okolo Kalifornie a na Tour de France bol kľúčovým mužom pre Chrisa Frooma (INS) a Gerainta Thomasa (INS). V tejto sezóne dominoval na pretekoch Paríž – Nice.

Tím tak nemá náhradu za talentovaného Kolumbijčana. V zime sa hovorilo o návrate Gerainta Thomasa na Giro, ten si však vybral Tour de France, spoločne s Chrisom Froomom. Očakáva sa, že vrchárske ambície preberie dvojica mladých jazdcov Pavel Sivakov (INS) a Tao Geoghegan Hart (INS). Tí ukázali skvelú formu na prípravnom podujatí Tour of the Alp. Zvyšok tímu by sa mal sústrediť na získavanie etapových triumfov.

Zostava Ineos na Gire bez Bernala: Tao Geoghegan Hart, Sebastián Henao, Christian Knees, Jhontan Narváez, Pavel Sivakov (Gianni Moscon v nedeľu tiež utrpel poranenie kľúčnej kosti a domáci podnik vynechá).

Zdroj: cyclingnews

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár