Desať dní bolo priveľa. Šprintér Tim Merlier končí na Giro d’Italia

Giro d'Italia 2021
Tim Merlier Giro d Italia 2021

zdroj: Fabio Ferrari/LaPresse

Belgický šprintér Tim Merlier (Alpecin-Fenix) odstúpil z Giro d’Italia 2021. Víťaz druhej etapy má žalúdočné problémy a po 10 odjazdených dňoch ho trápi vysilenie. Na štart stredajšej 11. etapy sa už nepostaví.

„Je to veľká škoda, že musím odísť. Ale verím, že je to rozumná voľba,“ povedal Merlier podľa tlačovej správy tímu.

Je to prvýkrát, čo som kedy odjazdil 10 dní. Navyše, posledné etapy boli veľmi náročné. Momentálne sa necítim byť schopný šprintovať o víťazstvo v 13. etape a nechcem si zničiť zvyšok sezóny,“ pokračoval Merlier.

V ďalších týždňoch sa má rozhodnúť o pláne jedného z najrýchlejších mužov pelotónu. Tím sa zúčastní ešte aj Tour de France a Vuelta a Espaňa. Na nich má možnosť poslať ďalšieho veľkého šprintéra Jaspera Philipsena (Alpecin-Fenix). Podľa predbežných správ by sa na štart Tour de France mala postaviť aj najväčšia hviezda tímu Mathieu van der Poel.Merlier vyhral prvý možný šprint pri prvej účasti na pretekoch Grand Tour. V meste Novara bol pred týždňom jednoznačne rýchlejší ako Giacomo Nizzolo (:tqa:) a Elia Viviani (COF).

Som hrdý na svoj debut na Grand Tous. Giro bolo nezabudnuteľná skúsenosť pre mňa, ale aj pre tím Alpecin-Fenix. Prišli sme s cieľom vyhrať etapu. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo splniť a pritom som bojoval o prvenstvo aj v ďalších etapách, päť dní som nosil cyklámenový dres,“ ukončil Tim Merlier, ktorý právom považuje svoju premiéru na najvyššej scéne za úspech.

Tim Merlier aj Caleb Ewan skončili pred poslednou šprintérskou šancou

Pri debute Pro tímu Alpecin-Fenix na Grand Tours vôbec Merlier získal ešte tretie miesto v náročnom finiši siedmej etapy. Jeho šprintérsky vlak s jazdcami ako Alexander Krieger, Dries De Bondt alebo Gianni Vermeersch sa ukázal ako konkurencieschopný.

Do konca Gira ostáva 11 dní. Z toho v iba jednom z nich by mal Merlier šancu na víťazstvo. Etapa číslo 13 je kompletne rovinatá. Z pretekov odstúpil i Caleb Ewan a Giro prišlo o dvoch najrýchlejších mužov, ktorí ako jediní dokázali vyhrať klasický rovinatý šprint.

Z ostatných špurtérov v Taliansku ostal Peter Sagan, ktorý ovládol hromadný dojazd okresaného pelotónu v 10. etape. Šancu momentálne zacíti aj Fernando Gavíria (:uae:), ktorého Sagan porazil. Favoritmi 13. etapy sú aj  Giacomo Nizzolo, Elia Viviani, Matteo Moschetti, Davide Cimolai alebo Dylan Groenewegen.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár