Tirreno – Adriatico: Klasikársku etapu ovládol Slovinec, Sagan nestačil

zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

Predčerom začali World Tour preteky Tirreno – Adriatico. Na jazdcov dnes čakala najdlhšia etapa a 239 kilometrov čo znamenalo viac ako 6 hodín na bicykli. V klasikárskej etape bolo viacero menších stúpaní a ostrých 2 500 metrov na záver. Do úniku dňa sa dostala pätica jazdcov – Sho Hatsuyama, Nicola Bagioli z Nippo – Vini Fantini, Jacopo Mosca z Willer Triestina, Dennis van Winden z Israel Cycling Academy a Stepan Kurianov z Gazprom – Rusvelo. Útočníci mali náskok približne 7 minút. 50 kilometrov do cieľa začal pelotón zvyšovať tempo a náskok sa znižoval. 30 kilometrov pred cieľom musel k doktorom líder pretekov Patrick Bevin (:bmc:) a nevyzeralo to dobre. O dva kilometre neskôr prišiel pád, najviac to odskákal Simon Geschke (:sun:). Pre Nemca preteky skončili. Zredukovaný hlavný balík naďalej tlačil a dostihnutie útočníkov bolo nevyhnutné.

Na čele sa objavovali tímy Movistaru, Bory, Bahrain – Merida, EF Education Drapac či Quick – Step Floors. Únik bol definitívne pohltený 12 kilometrov pred cieľom. 11 kilometrov pred cieľom boli na čele i favoriti – Peter Sagan (BOH), Vincenzo Nibali (:bmt:), Greg Van Avermaet (:bmc:), Michal Kwiatkowski (:sky:), Miguel Angel Lopez (AST) a Bob Jungels (:qst:). Stúpanie na Trevi nezvládol Rafal Majka (BOH) a jeho boj o celkové poradie bol na konci. 5 kilometrov pred cieľom bolo v hlavnej skupine už iba 40 jazdcov, na čele tempo udával tím SKY. 1 000 metrov pred dojazdom vyštartoval Primož Jeglič (:lot:). Napokon stíhanie zahájila zostava SKY, tomtuto tempu už nestačil náš reprezentant. Adam Yates (:mts:) sa vydal na stíhanie, no nestačilo to. Slovinec Roglič zaslúžene opanoval tretiu etapu Tirrena. Bronzovú priečku obsadil vo forme jazdiaci Tiesj Benoot (:lts:). Tourminátor obsadil 24. miesto so stratou 36 sekúnd.