Tirreno – Adriatico: Klasikársku etapu ovládol Slovinec, Sagan nestačil

zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

Zdieľaj článok:

Predčerom začali World Tour preteky Tirreno – Adriatico. Na jazdcov dnes čakala najdlhšia etapa a 239 kilometrov čo znamenalo viac ako 6 hodín na bicykli. V klasikárskej etape bolo viacero menších stúpaní a ostrých 2 500 metrov na záver. Do úniku dňa sa dostala pätica jazdcov – Sho Hatsuyama, Nicola Bagioli z Nippo – Vini Fantini, Jacopo Mosca z Willer Triestina, Dennis van Winden z Israel Cycling Academy a Stepan Kurianov z Gazprom – Rusvelo. Útočníci mali náskok približne 7 minút. 50 kilometrov do cieľa začal pelotón zvyšovať tempo a náskok sa znižoval. 30 kilometrov pred cieľom musel k doktorom líder pretekov Patrick Bevin (BMC) a nevyzeralo to dobre. O dva kilometre neskôr prišiel pád, najviac to odskákal Simon Geschke (SUN). Pre Nemca preteky skončili. Zredukovaný hlavný balík naďalej tlačil a dostihnutie útočníkov bolo nevyhnutné.

Na čele sa objavovali tímy Movistaru, Bory, Bahrain – Merida, EF Education Drapac či Quick – Step Floors. Únik bol definitívne pohltený 12 kilometrov pred cieľom. 11 kilometrov pred cieľom boli na čele i favoriti – Peter Sagan (BOH), Vincenzo Nibali (BMT), Greg Van Avermaet (BMC), Michal Kwiatkowski (SKY), Miguel Angel Lopez (AST) a Bob Jungels (QST). Stúpanie na Trevi nezvládol Rafal Majka (BOH) a jeho boj o celkové poradie bol na konci. 5 kilometrov pred cieľom bolo v hlavnej skupine už iba 40 jazdcov, na čele tempo udával tím SKY. 1 000 metrov pred dojazdom vyštartoval Primož Jeglič (LOT). Napokon stíhanie zahájila zostava SKY, tomtuto tempu už nestačil náš reprezentant. Adam Yates (MTS) sa vydal na stíhanie, no nestačilo to. Slovinec Roglič zaslúžene opanoval tretiu etapu Tirrena. Bronzovú priečku obsadil vo forme jazdiaci Tiesj Benoot (LTS). Tourminátor obsadil 24. miesto so stratou 36 sekúnd.