Tirreno – Adriatico: Kráľovskú etapu opanovala nová tvár Movistaru

zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

Zdieľaj článok:

World Tour preteky Tirreno – Adriatico majú za sebou kráľovskú etapu. Na jazdcov dnes čakalo 219 kilometrov s dojazdom do horského strediska Sassotetto. Do úniku dňa sa dostala skupina v zložení Antoine Duchesne (FDJ), Alexander Vlasov (Gazprom-Rusvelo), Krists Neilands z Israel Cycling Academy, Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini), Mads Pedersen (TFR) a za zoskupenie Team Wilier Selle Italia jazdí pred pelotónom neúnavný Jacopo Mosca, ktorý je v každom úniku. Ich náskok sa pohyboval na hranici 6 minút. 145 kilometrov pred cieľom z pretekov odstúpil jeden z favoritov. Tom Dumoulin (SUN) však od prvej etapy nebol vo svojej koži, no k odstúpeniu mu „pomohol“ pád, v ktorom bol namočený i Daniel Moreno (EFD). Správy hovoria o zlomenej španielovej kľúčnej kosti.

40 kilometrov pred cieľom bol na čele tím SKY a kontroloval situáciu. Ich líder Geraint Thomas (SKY) mal oblečený  modrý dres vedúceho pretekára a bolo treba kontrolovať nástupy favoritov. Útočníci mali stále k dispozícii 4 minúty náskoku. Najťažšie pasáže však ešte len mali prísť. Voľnejšie tempo pelotónu nahrávalo úniku a náskok sa zase pomaly zvyšoval. 20 kilometrov pred páskou prebrala oprate na čele austrálska stajňa Mitchelton – Scott. Tá mala svoje želiezko v ohni v podaní Adama Yatesa (MTS). Ich snaha prilbížila útočníkov na 2 minúty. 11,5 km pred dojazdom mal splnené i náš reprezentant a šetril sily do ďalších bojov. K Tourminátorovi sa čoskoro pripojil i Daniel Oss (BOH).

Únik bol definitívne pohltený 7 kilometrov pred páskou. 5 kilometrov pred cieľom začali nástupy. Ako prvý vyštartoval Lopez (AST), za ním sa vydali Aru (UAE) a Majka (BOH). Trojicu doplnil Ben Hermans z Israel Cycling Academy. Lopeza v úniku vystriedal Mikel Landa (MOV), ktorý vyzeral veľmi dobre. Štvorica mala 1 300 metrov pred cieľom náskok 20 sekúnd. Obrovskú smolu mal Geraint Thomas (SKY), ktorému technické problémy znemožnili pokračovanie a musel čakať na nový bicykel. Preteky ihneď dostali nový náboj. Do súboja o víťazstvo sa zapojil i George Bennett (LOT), no napokon to stačilo iba na tretie miesto. Etapu opanovala nová tvár v tíme Movistar – Mikel Landa (MOV), druhý skončil Poliak Majka (BOH).

Najdôležitejšie momenty:

Výsledky 4. etapy:

1. Mikel Landa (Spa) MOV 06:22:13
2. Rafal Majka (Pol) BOH
3. George Bennett (NZl) LOT
4. Fabio Aru (Ita) UAE 00:00:06
5. Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy
6. Tiesj Benoot (Bel) LTS
7. Romain Bardet (Fra) ALM
8. Wilco Kelderman (Ned) SUN
9. Adam Yates (GBr) MTS
10. Rigoberto Uran (Col) EFD

Celkové poradie Tirreno – Adriatico:

1. Damiano Caruso (Ita) BMC 17:14:49
2. Michal Kwiatkowski (Pol) SKY 00:00:01
3. Wilco Kelderman (Ned) SUN 00:00:11
4. Mikel Landa (Spa) MOV 00:00:20
5. Geraint Thomas (GBr) SKY 00:00:26
6. Rigoberto Uran (Col) EFD 00:00:31
7. George Bennett (NZl) SUN 00:00:33
8. Davide Formolo (Ita) BOH 00:00:34
9. Tiesj Benoot (Bel) LTS 00:00:36
10. Domenico Pozzovivo (Ita) TBM 00:00:41

 

zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.