Tirreno – Adriatico preview: Generálka pred Miláno – San Remo, návrat Sagana na cesty

zdroj: twitter.com/tirrenadriatico

Už v stredu 13.3.2019 začínajú ďalšie World Tour preteky. Na programe je týždňový „etapák“ Tirreno – Adriatico. V poradí už 54. ročník sa tento rok uskutoční od 13. do 19. marca. V roku 2018 preteky opanoval Michal Kwiatkowski (SKY), no v tomo roku zvolil Paríž – Nice a nebude tak obhajovať prvenstvo. Tento podnik je prípravou pred prvým monumentom sezóny Miláno – San Remo. Pelotón prejde v priebehu 7 dní od Tyrhénskeho mora po Adriatické more. V prvej etape v okolí Lido di Camaiore bude na programe tímová časovka, ktorá bude dlhá 21,5 kilometra. V druhej časti pretekov preveria pelotón prvé kopce a hlavne dojazd do Pomarance, kde si jazdci skúsia i úsek s 16% stúpaním. V treťom a štvrtom diely pretekov príde šanca pre klasikárov a šprintérov. V 5. etape bude krátky a prudký dojazd a šancu tak budú mať klasikári a dynamický vrchári.

Šiesta etapa bude v znamení šprintérov a siedma v znamení časovkárov. Individuálny boj proti chronometru bude v meste San Benedetto del Tronto a dlžka bude niečo málo vyše 10 kilometrov. Celkovo je pripravených 1 040 kilometrov a organizátorom je už ako tradične RCS Sport. Do kolotoča pretekania sa vracia náš Peter Sagan (BOH), ktorý však zápasí s problémami so žalúdkom. Podľa informácií je už v Toskánsku, no dnešnej tlačovky sa nezúčastní. Tatkiež nepôjde ani prezerať trať tímovej časovky. Tourminátor údajne posledných 5 dní bojuje s hnačkami, no vďaka tímovej časovke na úvod bude mať deň extra na doliečenie.

Favoriti

Najväčším favoritom na zisk celkového prvenstva je Julian Alaphilippe (DQT). Francúz má skvelú formu a k ruke bude mať veľmi silný tím. Jeho konkurentom číslo jedna bude taktiež vo výbornej forme jazdiaci Primož Roglič (TJB). Jeho tím má navyše neskutočnú časovku. Za tím SKY bude lídrom Geraint Thomas (SKY), ktorý skúsi nadviazať na poľského tímového kolegu. V tíme Astana bude silná dvojka Fuglsang (AST) – Lutsenko (AST). Domáce farby bude hájiť žralok z Messiny – Vincenzo Nibali (TBM). Pre tím CCC bude chcieť získať prvý úspech Greg Van Avermaet (CCC), no prekaziť jeho plány bude chcieť Tom Dumoulin (SUN) či Adam Yates (MTS).

Trasa Tirreno – Adriatico:

Promo video:

Zdroj: cyclingnews.com, tirrenoadriatico.it

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár