Tour de France: Gavíria vyhral štvrtú etapu, Sagan opäť druhý a udržal si zelený dres

Tour de France 2018

zdroj: twitter.com/ColCiclismo

Jazdci dnes absolvovali už štvrtú etapu pretekov Tour de France. Končila v meste Sarzeau na západnom pobreží Francúzska. Mala rovinatý charakter, obsahovala iba jednu vrchársku prémiu štvrtej kategórie. Očakávala sa šprintérska koncovka.

Do úniku sa dostala štvorica jazdcov z prokontinentálnych tímov. Išlo o jazdcov Guillaume Van Keirsbulck (Wanty – Groupe Gobert), Jérôme Cousin (Direct Energie), Anthony Perez Dimitri Claeys z tímu Cofidis, Solutions Crédits. Prvé štyri miesta na šprintérskej prémii získali títo jazdci. Z pelotónu bol prvý Fernando Gaviria (DQT) a získal 11 bodov. André Greipel (LOT) si pripísal 10 bodov a na prémii bol siedmy Peter Sagan (BOH). Slovák získal 9 bodov. Vrchársku prémiu ovládol Perez.

Únik si vytvoril veľký náskok. Na začiatku bol rozdiel dokonca osemninútový. 20 km pred koncom začal výrazne pracovať tím Quick-Step Floors. Hlavne vďaka Nikimu Terpstrovi (DQT) sa začala strata znižovať.

5 km pred cieľom došlo k hromadnému pádu. Spadol Steven Kruijswijk (LOT) alebo Pierre Latour (ALM). Vzadu sa ocitol Rigoberto Urán (EFD), ktorému prišli na pomoc tímoví kolegovia. Boli to prvé komplikácie pre kolumbijského favorita na žltý dres. To isté sa stalo Ilnurovi Zakarinovi (ISN).

Únik bol dostihnutý iba kilometer pred koncom. Tímy sformovali svoje šprintérske vláčiky. Richeze (DQT) pripravil šprint Gaviriovi (DQT). Za ním bol Peter Sagan (BOH). Silný špurt predviedol André Greipel (LTS). Nemec s Kolumbijčanom bojovali vedľa seba. Sagan sa držal na kolese Greipela a v poslednej možnej chvíli zrýchlil. Medzi ním a Greipelom to bolo veľmi tesné. Etapu vyhral Fernando Gaviria Sagan bol opäť druhý.

23-ročný šprintér dosiahol druhé víťazstvo na premiérovom štarte na Tour, kde vyhral prvú a štvrtú etapu. Sagan si vďaka dvom druhým a jednému prvému miestu udržal zelený dres pre lídra bodovacej súťaže. Slovák má 143 bodov, Gaviria 139.

Poradie v GC

Greg Van Avermaet (BMC) finišoval v pelotóne a udržal si žltý dres. Rigobeeto Uran a Kruijswijk napokon skončili v hlavnom balíku. Zakarin prišiel so stratou 59 sekúnd a tento čas mu bude chýbať v boji o celkový triumf. Rus je lídrom tímu Katusha – Alpecin.

Záverečný šprint:

Výsledky 4. etapy:

1.Fernando Gaviria (Col)DQT4:25:01
2.Peter Sagan (Svk)BOH
3.André Greipel (Ger)LTS
4.Dylan Groenewegen (Ned)LOT
5.Marcel Kittel (Ger)ISN
6.Andrea Pasqualon (Ita)Wanty – Groupe Gobert
7.Alexander Kristoff (Nor)UAE
8.John Degenkolb (Ger)TFR
9.Dion Smith (NZl)Wanty – Groupe Gobert
10.Timothy Dupont (Bel)Wanty – Groupe Gobert

Celkové poradie:

1.Greg Van Avermaet (Bel)BMC13:33:56
2.Tejay Van Garderen (USA)BMC
3.Geraint Thomas (GBr)SKY0:00:03
4.Philippe Gilbert (Bel)QST0:00:05
5.Bob Jungels (Lux)QST0:00:07
6.Julian Alaphilippe (Fra)QST
7.Tom Dumoulin (Ned)SUN0:00:11
8.Søren Kragh Anderden (Ned)SUN
9.Michael Matthews (Aus)SUN
10.Rigoberto Uran (Col)EFD0:00:35
Zdroj: cyclingnews.com
Zdieľaj článok:

Novinky zo sveta cyklistiky

Raz za týždeň na tvoj email a navyše dostaneš zľavu na nákup v procycling.sk

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár