Tour de France: Komisári rozhodli. Sagan je vylúčený

Sagan

zdroj: twitter.com/petosagan

Peter Sagan (BOH) nevyrovná rekord Erika Zabela v počte zelených dresov v rade. Podvečer prišli smutné správy od komisárov, ktorí sa zaoberali incidentom, do ktorého sa náš reprezentant namotal. Najprv rezonovali správy o odčítaní 80 bodov z konta Tourminátora, no nakoniec sa potvrdili najhoršie obavy – Sagan je diskvalifikovaný z Tour de France.

Oficiálne stanovisko komisárov

„Rozhodli sme sa diskvalifikovať Petra Sagan z Tour de France po jeho dnešnom nebezpečnom a divokom šprinte. Zaznamenali sme niekoľko stažností vrátane Marka Cavendisha a ďalších, ktorí boli priamo zapletení v incidente. Uplatňujeme článok 12.104 – neprimeraný šprint a využívame právo na diskvalifikáciu jazdca a finančnú pokutu.“

Incident

Zábery z tlačovky pár hodín po etape

 

zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Komentáre

  1. Dalo sa to čakať, že pri prvej príležitosti Sagana eliminujú v súťaži o zelený dres. Jasne sa ukázalo, že Francúzi, Nemci a hlavne Briti ho na Tour nechcú. Zbytočné reagovať na to či ho Peťo drgol, alebo nie. Dôležité je si uvedomiť to, že ak by to isté spravil Cavendish, nikto by ani nepohol brvou a výsledok by zostal v platnosti, tak ako vždy. My by sme zase debatovali, aké je to nespravodlivé.

Pridaj komentár