Tour de France: Nečakaný víťaz časovky ide do žltého. Sagan v dvadsiatke, Valverde končí

zdroj: twitter.com/TeamSky

Preteky Tour de France majú za sebou prvú etapu. Veľmi ťažké podmienky dnes zvládol na výbornú Geraint Thomas (:sky:). Ten sa ako prvý jazdec na tohotorčnej Tour obliekol do žltého. Veľmi škaredý pád mal na mokrej vozovke Alejandro Valverde (MOV). Jeho tím takmer okamžite potvrdil, že sympatický Španiel odstupuje z pretekov. Pre Movistar je to tak veľká rana v boji o celkový triumf. El bala bol kľúčový domestik Naira Quintanu (MOV). Dominanciu naopak ukázal tám SKY. V prvej desiatke dnes mal štvoricu jazdcov a vyslal tak jasný signál. Druhé miesto obsadil Švajčiar Stefan Küng (:bmc:), tretiu priečku vybojoval Bielorus Vasil Kiryienka (:sky:). Domáca nádej na žltý dres Tony Martin (:kat:) dlho vyzeral dobre. Na prvom medzičase viedol o sekundu, no v závere trošku poľavil a nakoniec skončil až štvrtý.

Slováci na Tour de France

Na tomto podniku štartujú dvaja Slováci. Okrem Petra Sagana (BOH) je na pretekoch i jeho brat Juraj Sagan (BOH). Tourminátor dnes obsadil veľmi dobré 17. mieste, keď stratil 25 sekúnd. Už zajtra bude bojovať o prvý skalp, keď sa čaká hromadný dojazd v belgickom meste Liége. Jeho starší brat skončil na 161. priečke so stratou minútu a 37 sekúnd.