Tour de France: Nečakaný víťaz časovky ide do žltého. Sagan v dvadsiatke, Valverde končí

zdroj: twitter.com/TeamSky

Zdieľaj článok:

Preteky Tour de France majú za sebou prvú etapu. Veľmi ťažké podmienky dnes zvládol na výbornú Geraint Thomas (SKY). Ten sa ako prvý jazdec na tohotorčnej Tour obliekol do žltého. Veľmi škaredý pád mal na mokrej vozovke Alejandro Valverde (MOV). Jeho tím takmer okamžite potvrdil, že sympatický Španiel odstupuje z pretekov. Pre Movistar je to tak veľká rana v boji o celkový triumf. El bala bol kľúčový domestik Naira Quintanu (MOV). Dominanciu naopak ukázal tám SKY. V prvej desiatke dnes mal štvoricu jazdcov a vyslal tak jasný signál. Druhé miesto obsadil Švajčiar Stefan Küng (BMC), tretiu priečku vybojoval Bielorus Vasil Kiryienka (SKY). Domáca nádej na žltý dres Tony Martin (KAT) dlho vyzeral dobre. Na prvom medzičase viedol o sekundu, no v závere trošku poľavil a nakoniec skončil až štvrtý.

Slováci na Tour de France

Na tomto podniku štartujú dvaja Slováci. Okrem Petra Sagana (BOH) je na pretekoch i jeho brat Juraj Sagan (BOH). Tourminátor dnes obsadil veľmi dobré 17. mieste, keď stratil 25 sekúnd. Už zajtra bude bojovať o prvý skalp, keď sa čaká hromadný dojazd v belgickom meste Liége. Jeho starší brat skončil na 161. priečke so stratou minútu a 37 sekúnd.