Tour de France: Neuveriteľný výkon žltého muža, hrôzostrašný pád Van Aerta

zdroj: twitter.com/deceuninck_qst

Preteky Tour de France dnes pokračovali 13. etapu. V pláne bola individuálna časovka na 27,2 kilometrov. Začiatok i koniec bol v  pyrenejskom meste Pau. Na trati dnes cyklisti nastúpajú takmer 400 výškových metrov, no profil je jemne zvlnený. Medzičasy dnes organizátori postavili na značku 7,7 a 15,5 kilometra. Ako prvý vyštartoval o 14:00 Yoann Offredo (Wanty-Gobert), ktorý je posledný v celkovej klasifikácii. Ako posledný vyrazil o 17:19 vedúci Julian Alaphilippe (:dqt:). Peter Sagan (BOH) sa dostal na trať o 15:48. Jeden z prvých najlepších časov zaznamenala dánska kométa Kasper Asgreen (:dqt:). Jeho čas v ciel bol 35 minút a 52 sekúnd. Bývalý majster sveta v boji proti chronometru Tony Martin (:tjb:) dnešok úplne vypustil a stratil približne 6 minút na Dána. Podobne na tom bol i včerajší víťaz Simon Yates (:mts:), Brit stratil 4 minúty.

Po dobrej hodine pretekania bol blízko k priebežnému prvému miestu Wout Van Aert (:tjb:), Belgičan bol o 8 sekúnd lepší na poslednom medzičase. Mladík však v jednej z posledných zákrut spadol, zachytil sa o bariériu a zvíjal sa v bolestiach na zemi. Tour pre neho určite skončila. V životnej forme však jazdí víťaz ôsmej etapy Thomas De Gendt (:lts:). Predviedol úžasný výkon a prekonal Dána o 16 sekúnd. Mimo kamier spadol i Max Schachmann (BOH), jeho posed na bicykli neveštil nič dobrého. Pravdepodobne sa jedná o kľúčnu kosť. Nemec však zarputilo chcel dokončiť časovku. Tourminátor dokončil časovku so stratou 3 minúty na Belgičana.

Predposledný muž na trati Geraint Thomas (:ins:) išiel parádne a prekonal najleplpší čas o 20 sekúnd. Niečo neuveriteľné však predviedol žltý muž. Julian Alaphilippe (:dqt:) zašiel životnú časovku a porazil Brita o 15 sekúnd.

Van Aertov pád

Celkové poradie

Julian Alaphilippe (:dqt:) si znova predĺžil pobyt v žltom drese pre lídra Tour de France. Domáca nádej išla famóznu časovku a Tour sa nám tak krásne zamotáva. Egan Bernal (:ins:) dnes nemal najlepší deň a prepadol sa z druhej na piatu priečku.

zdroj: letour.fr