Tour de France: Neuveriteľný výkon žltého muža, hrôzostrašný pád Van Aerta

Tour de France 2019

zdroj: twitter.com/deceuninck_qst

Zdieľaj článok:

Preteky Tour de France dnes pokračovali 13. etapu. V pláne bola individuálna časovka na 27,2 kilometrov. Začiatok i koniec bol v  pyrenejskom meste Pau. Na trati dnes cyklisti nastúpajú takmer 400 výškových metrov, no profil je jemne zvlnený. Medzičasy dnes organizátori postavili na značku 7,7 a 15,5 kilometra. Ako prvý vyštartoval o 14:00 Yoann Offredo (Wanty-Gobert), ktorý je posledný v celkovej klasifikácii. Ako posledný vyrazil o 17:19 vedúci Julian Alaphilippe (DQT). Peter Sagan (BOH) sa dostal na trať o 15:48. Jeden z prvých najlepších časov zaznamenala dánska kométa Kasper Asgreen (DQT). Jeho čas v ciel bol 35 minút a 52 sekúnd. Bývalý majster sveta v boji proti chronometru Tony Martin (TJB) dnešok úplne vypustil a stratil približne 6 minút na Dána. Podobne na tom bol i včerajší víťaz Simon Yates (MTS), Brit stratil 4 minúty.

Po dobrej hodine pretekania bol blízko k priebežnému prvému miestu Wout Van Aert (TJB), Belgičan bol o 8 sekúnd lepší na poslednom medzičase. Mladík však v jednej z posledných zákrut spadol, zachytil sa o bariériu a zvíjal sa v bolestiach na zemi. Tour pre neho určite skončila. V životnej forme však jazdí víťaz ôsmej etapy Thomas De Gendt (LTS). Predviedol úžasný výkon a prekonal Dána o 16 sekúnd. Mimo kamier spadol i Max Schachmann (BOH), jeho posed na bicykli neveštil nič dobrého. Pravdepodobne sa jedná o kľúčnu kosť. Nemec však zarputilo chcel dokončiť časovku. Tourminátor dokončil časovku so stratou 3 minúty na Belgičana.

Predposledný muž na trati Geraint Thomas (INS) išiel parádne a prekonal najleplpší čas o 20 sekúnd. Niečo neuveriteľné však predviedol žltý muž. Julian Alaphilippe (DQT) zašiel životnú časovku a porazil Brita o 15 sekúnd.

Van Aertov pád

Celkové poradie

Julian Alaphilippe (DQT) si znova predĺžil pobyt v žltom drese pre lídra Tour de France. Domáca nádej išla famóznu časovku a Tour sa nám tak krásne zamotáva. Egan Bernal (INS) dnes nemal najlepší deň a prepadol sa z druhej na piatu priečku.