Valverde sa hneval, ale Wellens vyhral (Mallorca Challenge)

Tim Wellens

zdroj: © Mallorca Challange

Trofeo Serra de Tramuntana (3. diel Mallorca Challenge) ovádol Tim Wellens (LTS), keď v závere opanoval šprint 7-člennej skupiny. Druhého Valverdeho (MOV) porazil o dĺžku bicykla.

Na jazdcov dnes čakalo 159 kilometrov a kopcovitý profil. V itinerári boli 3 stúpania druhej kategórie a jedno prvej (Coll Puig Major). Začiatok i koniec bol v mestečku Lloseta, ktorá leží na severe ostrova. Na pelotón čakalo slnečné počasie a príjemných 18 stupňov celzia.

Profil

Štart

Priebeh Trofeo Serra de Tramuntana (Mallorca Challenge)

Do úniku dňa si dnes naskočila šestica jazdcov. Skupina bola v zložení Jacopo Mosca (TFR), Jokin Murguialday (Caja Rural – Seguros RGA), Julen Irizar (Euskaltel – Euskadi), Iva García Cortina (MOV), Kevin Vauquelin (Team Arkéa Samsic) a Sander De Pestel (Sport Vlaanderen – Baloise). Po 60 kilometroch bol ich náskok na úrovni 3 minút. V polovici pretekov sa náskok šplhal k štyrom minútam, no najťažšie stúpania ešte len čakali.
Dotout- procycling
Po osemdesiatich kilometroch začala šliapať Bora a Movistar. Po troch hodinách pretekania bol únik zlikvidovaný a prichádzal čas pre najväčších favoritov. Na stúpaní Coll Puig Major zaútočila skupinka elitných vrchárov. Do čela sa dral Valverde (MOV), Mas (MOV), Buchmann (BOH), Barguil (Arkea-Samsic) či Gesbert (Arkea-Samsic). Tesne po vrchole bol pelotón jednu minútu ďaleko. 20 kilometrov pred cieľom viedla trojica Zwiehoff (BOH), Gesbert a Barguil. Skupina okolo Valverdeho bola 25 sekúnd za nimi.15 kilometrov pred cieľom bojovala o prvenstvo už len dvojica Zwiehoff – Barguil, náskok na prenasledovateľov bol 36 sekúnd. Skupina favoritov strácala, no rozhodne neprestala bojovať. Napokon sa snaha vyplatila, keď dostihli vedúcu dvojku. V záverečnom šprinte siedmich ľudí dominoval Tim Wellens (LTS).

Finiš

Výsledky Trofeo Serra de Tramuntana (Mallorca Challenge)

01Tim Wellens (LTS)
02Alejandro Valverde (MOV)
03Simon Clarke (ISN)
04Brandon McNulty (UAE)
05Kobe Goossens (IWG)
06Emanuel Buchmann  (BOH)
07Enric Mas (MOV)
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár