UAE Tour 2022: Jebel Hafeet ovládol Tadej Pogačar (7. etapa)

UAE Tour 2022
Tadej POgačar UAE Tour 2022

zdroj: © LaPresse - Fabio Ferrari

Siedma etapa UAE Tour 2022 priniesla záver na stúpaní Jebel Hafeet. Tam bol najsilnejší Tadej Pogačar (UAE) a potvrdil rolu favorita. Slovinec si pripísal druhé víťazstvo na pretekoch a obhájil celkové prvenstvo.

Tadej Pogačar (UAE)

„Som veľmi šťastný, že som to zvládol. Stúpanie bolo veľmi ťažké, no evidentne mi to sedí. Dnes sme chceli vyhrať etapu, Joao dostal šancu, no Adam mal dobré nohy. V závere sme sa sústredili už iba na môj šprint. Mal som výhodu, že som mal náskok a nemusel som pracovať. Vedeli sme, že Yates je rýchly. Našťastie som ale záver zvládol. Boli to dôležité preteky, tím pracoval výborne a je to skvelý vstup do sezóny.“

Pred štartom

2. etapa UAE Tour 2022 – priebeh

Profil:

Únik dňa

Do poslednej etapy nastúpili tímy plné odhodlania a únik tak aj vyzeral. Dostali sa tam jazdci prevažne z World Tour tímov a chceli využiť poslednú šancu. Šestica jazdcov bola v zložení Michael Morkov (DQT), Clément Davy (FDJ), Daryl Impey (ISN), Kaden Groves (BEX), Michael Schwarzmann (LTS) a Gianni Vermeersch (Alpecin-Fenix). Pelotón si túto hrozbu uvedomoval a preto doprial úniku iba 3 minúty. V závere čakalo monštrum Jebel Hafeet, ktoré meralo necelých 11 kilometrov. Priemerné prevýšenie je na úrovni 6,8 %. Pri nájazde na spomínané stúpanie mala skupina náskok už iba niečo okolo minúty a nevyzeralo to veľmi nádejne.

Jebel Hafeet

Šesť kilometrov pred cieľom bolo po úniku, v čele bola skupina favoritov. Bolo tam približne 25 jazdcov, tempo udával Rafal Majka (UAE). Jan Hirt (IWG) bol v problémoch, no držal sa zubami-nechtami. Čech sa napokon neudržal a stal sa obeťou tempa tímu UAE. Skupina sa zredukovala na 15 jazdcov, UAE tam boli stále vo štvorici. V najstrmšej pasáži však nastúpil Adam Yates (INS), no Tadej Pogačar (UAE) mu visel na kolese. Kilometer pred dojazdom sa znova scenár zopakoval, no Brit nestriasol Slovinca. Mladík si o niekoľko metrov nastúpil a znova ovládol Jebel Hafeet. Pogačar sa stal i celkovým víťazom.

Záver

UAE Tour 2022 – výsledky

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár