Van Aert hrdý na dnešné víťazstvo

Tour de France 2020
Van Aert

zdroj: twitter.com/JumboVismaRoad

Máme za sebou siedmu etapu Tour de France 2020. Dnes to bola jedna veľká jazda tímu Bora-hansgrohe. Nemecký tím dokonale rocupoval celý pelotón a doslova vyzliekli Sama Bennetta (DQT) zo zeleného dresu. Ten nezískal na prémii ani bod a mohlo to byť pre Íra ešte horšie, keďže Saganovi (BOH) spadla reťaz v záverečnom špurte. Slovák tak nezískal toľko bodov ako si predstavoval.

Etapu znova ovládol Wout Van Aert (TJB). Belgičan tak podtrhuje absolútnu dominanciu tímu Jumbo-Visma. Žltý dres si po dnešku oblečie znova Adam Yates (MTS). V zelenom už bude Peter Sagan (DQT), v bodkovanom bude stále Benoit Cosnefroy (ALM).

Van Aertov dojazd:

Van Aert (TJB):

“Som veľmi hrdý na toto víťazstvo. Rovno poviem, že som išiel totálne naplno. Klobúk dole pred Borou, dnes to režírovali parádne. V záverečnom kilometri to bolo hektické a musel som siahnuť na dno síl. Celý deň som bol s Primožom, cítil som sa dobre, v závere jednoducho trebalo nájsť dobrú pozíciu a rozbaliť to.”

Adam Yates (MTS):

“Dnes to bolo šialené, vietor bol veľmi silný. Tím však na mňa dohliadal ukážkovo. Čakajú nás dva ťažké dni, každý čakal, že dnes to bude pohoda a šetrenie síl, no Bora urobila z etapy peklo.”

 

Zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.