Van der Poel nezastaviteľný

Cyklokros
van der poel

zdroj: twitter.com/uci_cx

Štvrtý podnik svetového pohára v cyklokrose ovládol nezastaviteľný Mathieu Van der Poel (Alpecin-Fenix). Spolu s pretekmi nižšej kategórie už túto sezónu zaznamenal 8 víťazstiev. Celkovo nenašiel premožiteľa v piatich pretekoch za sebou. Holanďan sa držal na čele od začiatku pretekov. Svoju formu ukázal už od úvodných kôl, keď pomaly ale isto odskakoval konkurentom. Po štyroch kolách mal náskok 48 sekúnd a zbytku poľa tak ostal súboj o striebornú pozíciu.

V polovici pretekov mal Van der Poel už minútu a nezastaviteľne mieril pre zlato. Za vedúcim mužom bojovala trojica jazdcov Tom Pidcock (Trinity Racing), Wout Van Aert (:tjb:) a Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen – Bingoal). Jazdec tímu Jumbo-Visma však nechcel nechať nikoho pochybovať, že je druhý najlepší muž. Zakaceleroval a odpáral druhého Belgičana, udržal sa ho iba Pidcock. Do posledného kola tak vstupovala dvojica bok po boku.

Belgičan Van Aert napokon zvládol súboj o druhé miesto a porazil Brita o 18 sekúnd. Na vedúceho muža však stratil 91 sekúnd. Van der Poel tak natiahol sériu víťazstiev na 5. Na štvrtom mieste skončil Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen – Bingoal), piatu priečku obsadil vedúci muž rebríčka Toon Aerts (Baloise Trek Lions).

Štart

V polovici pretekov

Záver

Zdroj: ucicyclocrossworldcup.com/en

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár