Van der Poel v Essene s tretím víťazstvom v sezóne

Cyklokros
Van der Poel

zdroj: twitter.com/gva

Mathieu van der Poel (Alpecin – Fenix) vyhral cyklokrosové preteky v belgickom Essene. Závod triedy C2 ovládol 25-ročný majster sveta v tejto disciplíne typicky – sólovou jazdou od polovice pretekov nedal súperom nárok. Druhý skončil Quinten Hermans (Tormans Cyclo Cross Team) a tretí Tom Pidcock (Trinity Racing).

Zo začiatku viedli domáci Hermans a Laurens Sweeck, keďže neskorší holandský víťaz Van der Poel mal pomalší štart. V prvom kole sa nachádzal v skupine s mladým Pidcockom, Toonom Aertsom a Ryanom Kampom.

Brit Pidcock, ktorý pred týždňom fanstasticky ovládol preteky seriálu Superprestige, sa s najväčším favoritom Van der Poelom dotiahol už v druhom kole na vedúcu dvojicu.

21-ročný Pidcock sa ale následne pošmykol a začal zaostávať o desať sekúnd. Na nič nečakal Van der Poel a dostal Sweecka a Hermansa pod tlak. Zvýšil tempo a Belgičania za ním boli nútení robiť technické chyby.

V treťom kole sa začala sólo jazda majstra sveta, ktorý jednoznačne ovládol svoje tretie preteky po návrate na cyklokrosové blato.

Až do posledného deviateho kola sa nevedelo o rozložení nižších priečok. Hermans sa napokon odpútal od Pidcocka. Skončil na druhom mieste, nová posila tímu Ineos bola tretia so stratou 18 sekúnd na Van der Poela. Belgický majster Laurens Sweeck navyše ešte dostal defekt a skončil za pódiovým umiestnením.

V stredu sa pokračuje v pretekoch kategórie C2 zo seriálu X²0.

Výsledky Robotland Cyclocross Essen 2020 – muži Elite (C2)

1VAN DER POEL Mathieu25Alpecin – Fenix1:02:43
2HERMANS Quinten25Tormans Cyclo Cross Team0:11
3PIDCOCK Tom21Trinity Racing0:18
4SWEECK Laurens27Pauwels Sauzen – Bingoal0:23
5AERTS Toon27Telenet Baloise Lions1:13
6ORTS LLORET Felipe25Teika-BH-Gsport1:23
7KAMP Ryan20Pauwels Sauzen – Bingoal1:58
8AERNOUTS Jim31Telenet Baloise Lions2:17
9CLEPPE Nicolas25Telenet Baloise Lions2:47
10TURNER Ben21Trinity Racing2:49

zdroj: cyclocross24.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár