Volta ao Algarve 2022 – 1. etapa: Jakobsen znova suverénne

Fabio Jakobsen Algarve

zdroj: ©Quick-Step Alpha Vinyl - ©Luc Claessen / Getty Images

Prvá etapa cyklistických pretekov Volta ao Algarve skončila hromadným dojazdom. Zapojilo sa však menej jazdcov ako obvykle, pády výrazne ovplyvnili etapu. Fabio Jakobsen (DQT) využil skvelú prácu svojho tímu, ten ho dopravil pred cieľ vo výbornej pozícii.

Fabio Jakobsen (DQT)

„Bol to skvelý deň. Tím odviedol skvelú robotu, víťazstvo patrí im. Som rád, že som to dnes dokončil víťazne. Je to skvelý pocit získať už tretie prvenstvo v tomto roku.“

Profil 1 .etapy

Pred štartom

Priebeh

Do úniku dňa sa dostala štvorica jazdcov – Asier Etxeberria (Euskaltel – Euskadi), Fábio Marcelo Pinto Oliveira (ABTF – Feirense), Hugo Nunes (Rádio Popular – Paredes – Boavista) a João Matias (Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados). Náskok sa však dostal iba na necelé 4 minúty. Predpovede sa naplnili, po 100 kilometroch začal náskok pomaličky klesať. 40 kilometrov pred cieľom už mali pelotón za chrbtom, v tento moment prišiel v hlavnom balíku k pádu. Odskákal to hlavne Joe Dombrowski (AST), Američan sa len ťažko zdvíhal zo zeme.

35 kilometrov pred cieľom bolo však hotovo. Po páde Alpecin-Fenix nasadil smrteľne tempo a roztriedil pelotón na niekoľko skupín. Rýchlosť hlavnej skupiny sa pohybovala okolo 65 kilometrov za hodinu. Situácia sa však napokon ukľudnila a v pelotóne sa spojilo približne 70 jazdcov. Dobré pozície mal zatiaľ najlepší šprintér sezóny Jakobsen (DQT), mal pri sebe štvoricu tímových kolegov. 15 kilometrov pred cieľom to vyzeralo na hromadný dojazd.

O tri kilometre neskôr došlo k ďalšiemu pádu, spadlo tam približne 15 jazdcov. Dobre pozície držali Quick-Step a Intermarché Wanty-Gobert. O prvenstvo bojovalo už len približne 30 jazdcov. Na posledných dvoch kilometroch už tradične rozbiehal Remco Evenepoel (DQT), zbytok súperov sotva stačil tomuto tempu. Jakobsen sa na cieľovej rovinke so súpermi pohral a suverénne zvíťazil.

Výsledky 1. etapy Volta ao Algarve

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár