Volta ao Algarve: Oslabený Quick-Step znova poľahky (3. etapa)

Fabio Jakobsen 2. etapa Paríž - Nice 2022

zdroj: © Quick-Step Alpha Vinyl / Getty Images

Tretia etapa cyklistických pretekov Volta ao Algarve končila v meste Faro. Najdlhší deň (211 km) v pretekoch bol pripravený pre šprintérov. Tam bol najlepší znova Fabio Jakobsen (DQT). Porazil Belgičana Merliera (Alpecin-Fenix) a Francúza Coquarda (Cofidis).

Profil 3 .etapy Volta ao Algarve

Pred štartom

Priebeh

Do úniku sa dnes dostala sedmička jazdcov. Skupina bola v zložení Samuel José Caldeira (W52 / FC Porto), Nicolas Saenz (Tavfer-Mortágua-Ovos Matinados), Afonso Silva (Kelly / Simoldes / UDO), Afonso Eulálio (Glassdrive Q8 Anicolor), Rafael Silva (Efapel Cycling), Rafael Lourenço (Atum general / Tavira / Maria Nova Hotel) a Txomin Juaristi (Euskaltel – Euskadi). Ich náskok bol po tretine etapy na hodnote 7 minút. Po dvoch tretinách etapy klesol náskok na 3 minúty, pelotón to mal pod kontrolou.


Quick-Step pred etapou prišiel o Tima Declercqa (DQT) a tak sa na čele pelotónu točil hlavne Alpecin-Fenix. Ten dnes chystal pozície pre Tima Merliera. 40 kilometrov pred cieľom bol únik už blízko, rozdiel bol niečo okolo minúty. Dvadsať kilometrov pred cieľom už bolo všetko pohromade a chystal sa hromandý dojazd. Dva kilometre pred cieľom už bola na čele zostava Quick-Step Alpha Vinyl, i v oslabenej zostave chystali vlak pre Jakobsena (DQT).

Nalini - procycling

Remco Evenepoel (DQT) bol ako prvý vo vlaku, nasledoval Kasper Asgreen (DQT). Na cieľovej rovinke, ktorá mierne stúpala mal najlepšiu pozíciu spomínaný Holanďan. Jakobsen (DQT) už vedel ako naložiť so situáciou a znova pohodlne zvíťazil.

Výsledky 3. etapy Volta ao Algarve

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár