Vuelta a España: Ťažký záver z úniku zvládol Nikias Arndt

Vuelta a España 2019
arndt

zdroj: twitter.com/TeamSunweb

8. etapa pretekov Vuelta a España pripravila 167 kilometrov s jedným stúpaním druhej kategórie. Záver bol ako stvorený pre hromadný dojazd, no spomínaný kopec museli zvládnuť šprintéri. Dnešný začiatok bol vo Valls, koniec v Igualade. Po dvadsiatich kilometroch pretekania vznikol veľmi silný únik. Skupina bola v zložení Jorge Arcas (MOV), Silvan Dillier (ALM), Luis León Sánchez (AST), Dylan Teuns (TBM), Jonas Koch (CCC), Zdeněk Štybar (DQT), Tobias Ludvigsson (FDJ), Carl Fredrik Hagen (LTS), Tosh Van der Sande (LTS), Nic Dlamini (DDD), David de la Cruz (INS), Ruben Guerreiro (ISN), Nikias Arndt (SUN), Martijn Tusveld (SUN), Peter Stetina (TFR), Sergio Henao (UAE), Alex Aranburu,JonathanLastra (obaja Caja Rural-Seguros RGA), Jesús Herrada, Nicolas Edet (obaja Cofidis) a Fernando Barceló (Euskadi-Murias).

Najlepšíe postaveným mužom bol Nicolas Edet (Cofidis). Celkovo strácal cez šesť minút. V polovici etapy bol náskok pomerne stabilný a bol na hranici 4 minút. 60 kilometrov pred koncom začal silný dážď, náskok bol 5 minút. O ďalších 20 kilometrov náskok neklesal a pre únik to vyzeralo čoraz nádejnejšie. Na stúpaní Puerto de Montserrat sa začali nástupy a skupina sa roztrhala. Po zjazde bola na čele trojica Guerreiro, Tusveld a Barceló. Dlho to však netrvalo a všetko bolo pohromade. Na posledných dvoch kilometroch vyštartoval Štybar (DQT), no jeho snaha bola márna. Zo zadu si situáciu očíhal Nikias Arndt (SUN), ktorý bol najrýchlejší a zaslúžene berie dnešnú etapu. Pelotón dorazil so stratou 9 a pol minúty a tak sa menilo i celkové poradie.

Profil:

Vuelta a Espana stage 8 profile

Celkové poradie

Miguel Ángel López znova stráca kontakt. Dnes ho dokonale z úniku zaskočil Nicolas Edet (Cofidis), ktorý zažil deň snov.

Posledný kilometer:

Výsledky 8. etapy:

1.Nikias Arndt (Ger)SUN3:50:48
2.Alexander Aranburu (Spa)Caja Rural-Seguros RGA
3.Tosh van der Sande (Bel)LTS
4.Ruben Guerreiro (Por)ISN
5.Jonas Koch (Ger)CCC
6.Dylan Teuns (Bel)TBM
7.Jonathan Lastra (Spa)Caja Rural-Seguros RGA
8.Fabio Tobias Ludvigsson (Swe)FDJ
9.Fernando Barcelo (Spa)Euskadi Basque Country-Murias
10.Sergio Luis Henao Montoya (Col)UAE

Celkové poradie: 

1.Nicolas Edet (Fra)Cofidis28:19:13
2.Dylan Teuns (Bel)TBM0:02:06
3.Miguel Angel Lopez (Col)AST0:03:01
4.Primož Roglič (Slo)TJB0:03:07
5.Alejandro Valverde (Spa)MOV0:03:17
6.Nairo Quintana (Col)MOV0:03:28
7.Carl Frederik Hagen (Nor)LTS0:03:45
8.Rafal Majka (Pol)BOH0:04:59
9.Tadej Pogačar (Slo)UAE0:05:37
10.Esteban Chaves (Col)MTS0:05:53


Zdroj: lavuelta.es

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár