Wout van Aert prichádza na cestu, upísal sa tímu Jumbo-Visma

Prestupy

zdroj: twitter.com/ciclo21/

Belgičan Wout van Aert oficiálne posilní rady tímu Jumbo-Visma. Stane sa tak 1. marca a talentovaný cyklokrosár by tak nemal zmeškať najväčšie podujatia jarnej klasikárskej sezóny na ceste. Manažér World Tour celku Richard Plugge sa s trojnásobným majstrom sveta v cyklokrose dohodol na trojročnej zmluve.

„Myslím si, že minulý rok som dosiahol dobré výsledky a kvôli tomu som mal možnosť rozprávať s viacerými tímami. Raz sa mi ozval Team Jumbo-Visma a ich ponuka sa mi zapáčila. Jazdiť za nich môžem už v roku 2019. Som rád, že môžem prejsť do WorldTour, pretože si myslím, že sa môžem zlepšiť ako jazdec,“ vyhlásil 24-ročný talentovaný klasikár.

Manažér Plugge by rád urobil z Van Aerta špičkového jazdca na jednodňové preteky: „Wouta sme chceli získať až v roku 2020. Veci sa však pohybovali rýchlejšie ako sa plánovalo a v našom tíme ho môžeme tak privítať skôr. Sú to skvelé správy pre tím, pretože sa stávame silnejšími. Je to veľký talent a dúfame, že z neho urobíme veľkého klasikára.“

Wout van Aert septembri prerušil kontrakt so svojim vtedajšm tímom kvôli viacerým problémom s organizáciou. Počas cyklokrosovej sezóny jazdí vo vlasnom tíme. V sezóne 2018 ukázal svoje kvality a potenciál na jarnej klasike Strade-Bianche, kde skončil tretí. Na najväčších pretekoch Okolo Flámska a Paríž – Roubaix obsadil 9. a 13. priečku. V lete ovládol etapové preteky Okolo Dánska. Na Majstrovstách Európy získal bronz v konkurencii ďalšieho skvelého cyklokrosára Mathieu van der Poela a Mattea Trentina.

Zdroj: teamlottojumbo.nl

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár