15. etapa Giro d’Italia 2022 v rukách Cicconeho

Ciccone

zdroj: @ Photogomezsport

15. etapa Giro d’Italia 2022 sa stala korisťou Guila Cicconeho (:tfr:). Talian bol počas celého dňa aktívny a sebavedomý. Postupne sa zbavil všetkých súperov a zaslúžene zvíťazil. V celkovom poradí vedenie udržal Richard Carapaz (:ins:).

Profil – 15. etapa Giro d’Italia 2022

Štart 15. etapy Giro d’Italia 2022

Priebeh

Únik

Dnes to bolo veľmi podobné včerajšku. Únik dňa sa dlho nedarilo vytvoriť, ani po 50 kilometroch pretekania nebolo jasno. Dnes bolo v hre veľa bodov do vrchárskej súťaže a tak sa mohlo poradie poprehadzovať. Po prvej hodine pretekania bol priemer neskutočných 52 kilometrov za hodinu. Ani po 70 kilometroch pelotón nepopraskal a dnes to vyzeralo znova na boj v GC. V polovici etapy to však prišlo, približne 30 jazdcov odskočilo. Najlepšie postaveným bol Thymen Arensman (DSM), Holanďan strácal 12 minút v celkovom poradí. Pred výstupom na Pila-Les Fleurs bol náskok na úrovni piatich minút. V polovici kopca sa do sóloúniku vydal Koen Bouwman (:tjb:), vrchárska súťaž bola taktiež v jeho záujme.Nalini - procycling

Štyridsať bodov bolo v kapse, virtuálne tak bol holandský cyklista v modrom. Čakalo však ďalšie monštrum Verrogne, kde bolo k dispozícii ďalších 40 bodov. V zjazde sa k Bouwmanovi pripojil Van der Poel a Tusveld, na čele tak bola trojica Holanďanov. Na druhom stúpaní dňa sa za trojkou v čele začalo pretekať. Kudus (:efd:) vyprovokoval nástupom približne 10-člennú skupinu. Hlavný balík sa nikam neponáhľal, po včerajšom masakri dnes nebolo síl. V únik nikto Carapaza (:ins:) neohrozoval a tak dnes dostal priestor k víťazstvu človek z úniku.Pred vrcholom Verrogne došlo Bouwmanovi (:tjb:), zvesil nohy a pre dnešok mal splnené. Podobný osud mal i Van der Poel. Do čela pretekov sa dostala nová skupinka – Buitrago (:tbm:), Ciccone (:tfr:), Pedrero (MOV) a Tusveld (DSM). V pelotóne sa do čela dostal tím UAE a náskok klesol na 5 minút. Zaujímavá taktika prekvapila i samotný Ineos. Davide Formolo (:uae:) sa desať minút vyvetral na čele pelotónu, následne predal žezlo Ineosu. Briti ihneď zvoľnili, náskok vyskočil znova na 6 minút.

Medzičasom sa po Verrogne vytvorilo v čele nové zoskupenie. Hugh Carthy (:efd:) doplnil čelo, neskôr i Rui Costa (:uae:). Šestica mala na pelotón 6 minút, na poslednom stúpaní sa dali čakať taktické šachy. V úvode stúpania Cogne nasadil Ciccone a ihneď pretriedil skupinu. Ostali len Carthy a Buitrago. Čoskoro však posledný menovaný taktiež odpadol. Tempo Taliana neuvisel ani Carthy a tak si Ciccone (:tfr:) šiel pre zaslúžené prvenstvo.

Záver

Talian išiel nekompromisne a víťazstvo bolo blízko. To sa mu napokon podarilo a po troch rokoch zopakoval prvenstvo na Giro d´Italia.

15. etapa Giro d’Italia 2022 – výsledky

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár