5. etapa Critérium du Dauphiné: Geraint Thomas prekvapil

Colbrelli Geraint Thomas 5. etapa Criterium du Dauphine 2021

zdroj: @Bettiniphoto @TeamBahrainVictorious

5. etapa Critérium du Dauphiné 2021 sa skončila prekvapením. Geraint Thomas (:ins:) zvíťazil, keď nastúpil tesne pred záverečným šprintom. Celkové vedenie stále drží Lukas Pöstlberger (BOH).

Na dnešnú etapu nebude v dobrom spomínať Sonny Colbrelli (TBV). V dnešnej etape bol najväčším favoritom, no rybník mu vypálil Geraint Thomas (:ins:). Brit nastúpil pred samotným šprintom a prekvapil nie len Taliana.Ako prebehla 5. etapa Critérium du Dauphiné 2021

Vo štvrtok bola na programe piata etapa pretekov Critérium du Dauphiné. Profil bol znova klasikársky a tak malo šancu veľa cyklistov. V prvých dvoch dňoch pretekov to využil únik, v tretej bol hromadný dojazd. Včera bola časovka, ktorú skvelo zvládol Alexey Lutsenko (AST). V itinerari 5. etapy bolo päť stúpaní a jedna šprintérska prémia. Celkovo bolo na jazdcov pripravených 175 kilometrov.

5. etapa Critérium du Dauphiné 2021 profil:

criterium-du-dauphine.fr/en/stage-5
Zdroj: criterium-du-dauphine.fr/en/stage-5

Štart etapy

Únik dňa

Hneď na prvom stúpaní dňa sa začalo útočiť. Do úniku si naskočil Tim Wellens (:lts:), prenasledovali ho Tsabu Grmay (:bex:), Julien Bernard (:tfr:) a Kasper Asgreen (:dqt:). Posledný menovaný bol najväčšou hrozbou, keďže strácal v celkovom hodnotení iba 9 sekúnd. Do skupiny v čele o chvíľu neskôr doskočil i Cyril Gautier z B&B Hotels p/b KTM. Po 25 kilometroch mala skupina náskok jednu minútu. Pelotón ťahala Bora, ktorá hájila záujmy vedúceho muža pretekov Lukasa Pöstlbergera.

Na šprintérskej prémii bol ako prvý Asgreen a získal tri bonusové sekundy. Pelotón bol stále blízko, no Dán splnil čo potreboval. V momente, keď bol hlavný balík iba 30 sekúnd ďaleko, odskočila trojica jazdcov a doplnila skupinu na čele. Trek-Segafredo mal odrazu trojicu v úniku, náskok na pelotón bol stále chudobných 30 sekúnd. V polovici etapy sa náskok vyšplhal na hodnotu necelých 2 minút. 45 kilometrov pred cieľom bol však koniec, únik bol dostihnutý.Následne svoje šťastie skúsil Sven Erik Bystrøm (:uae:) a nastúpil z pelotónu. Rýchlo si vyracoval minútový náskok. V tento moment prišiel pád na konci hlavnej skupiny, odskákali to dvaja jadci AG2R Citroen a jeden z Bike Exchange. Desať kilometrov pred cieľom bolo znova všetko pokope a blížil sa frenetický záver. Pred záverečným šprintom prekvapil všetkých Geraint Thomas (:ins:). Nastúpil a šprintérske tímy sa nestačili diviť. Sonny Colbrelli (TBV) si došiel len pre druhé miesto.

Pöstlberger udržal vedenie

Nemecký jazdec udržal vedeni i dnes. O jednu sekundu je pred Alexeyom Lutsenkom (AST).

5. etapa Critérium du Dauphiné 2021:

Poz.JazdecTímČas
01Geraint ThomasINEOS Grenadiers04:02:15
02Sonny ColbrelliBahrain Victorious+ 00
03Alex AranburuAstana-Premier Tech+ 00
04Carlos BarberoQhubeka ASSOS+ 00
05Mads Würtz SchmidtIsrael Start-Up Nation+ 00
06Michael ValgrenEF Education-NIPPO+ 00
07Patrick KonradBORA-hansgrohe+ 00
08Alejandro ValverdeMovistar Team+ 00
09Harry SweenyLotto Soudal+ 00
10Franck BonnamourB&B Hotels p/b KTM+ 00

Critérium du Dauphiné  2021 – celkové poradie:

Poz.JazdecTímČas
01[AUT] Lukas Pöstlberger[GER] BORA-hansgrohe16:59:22
02[KAZ] Alexey Lutsenko[KAZ] Astana-Premier Tech+ 01
03[DEN] Kasper Asgreen[BEL] Deceuninck-Quick Step+ 06
04[ESP] Ion Izagirre[KAZ] Astana-Premier Tech+ 09
05[NED] Wilco Kelderman[GER] BORA-hansgrohe+ 13
06[GBR] Geraint Thomas[GBR] INEOS Grenadiers+ 14
07[BEL] Ilan Van Wilder[GER] Team DSM+ 14
08[AUS] Richie Porte[GBR] INEOS Grenadiers+ 16
09[AUT] Patrick Konrad[GER] BORA-hansgrohe+ 32
10[AUS] Ben O’Connor[FRA] AG2R Citroën Team+ 34

 

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár