BinckBank Tour: Bennett znova dominantný

BinckBank Tour 2019
Sam Bennett

zdroj: twitter.com/BinckBankTour

Zdieľaj článok:

Dnes pokračovali preteky BinckBank Tour druhou etapou z belgického Blankenberge do Ardooie. V profile bolo pripravených 169 rovinatých kilometrov. Tak ako včera, tak i dnes sme očakávali hromadný dojazd, včera sa pelotónu takmer nepodarilo dostihnúť únik. Nakoniec však triumfoval Sam Bennett (BOH) a dostal sa i do čela celkového poradia. Dnes si do úniku dňa naskočila šestica jazdcov. Skupina bola v zložení Josef Černý (CCC), Robert Stannard (MTS), Jesper Asselman (Rompoot), Thomas Sprengers (SportVl – Baloise), Baptiste Planckaert (CyclingTeam WB) a Damien Gaudin (Direct Energie). Ich náskok osciloval medzi dvoma a troma minútami. Za nimi pelotón bojoval s vetrom a v jeden moment sa dokonca hlavná skupina rozdelila, no nakoniec sa znova spojila. Sto kilometrov pred cieľom mala skupinka na čele náskok 2 minúty. Tempo pelotónu udávali Jumbo-Visma, Deceuninck Quick – Step a v neposlednom rade Bora hansgrohe.

Nepríjemný pád dnes postihol Maartena Wynantsa (TJB) a Chrisa Lawlessa (INS). Obaja jazdci z pretekov odstúpili a čakala ich kontrola v nemocnici. 70 kilometrov pred cieľom bolo čelo vzdialené od pelotónu už iba 90 sekúnd. V oblasti bufetu mala šestica o 10 sekúnd menej. 28 kilometrov pred dojazdom bol náskok minúta a všetko to smerovalo k hromadnému šprintu. 5 kilometrov pred páskou to bolo skutočnosťou a šprintérske tímy sa začali skladať na čele. Na cieľovej rovinke mali najlepšiu pozíciu jazdci Jumbo-Visma, no zo zadu priletel Jasper Philipsen (UAE). Toho sa dokázal držať iba Sam Bennett (BOH). Ír však ešte pridal a suverénne ovládol i druhú etapu pretekov BinckBank Tour.

Bufet – 45 km pred cieľom

Šprint

Celkové poradie:

Sam Bennett (BOH) si po dnešku udržal dres pre lídra pretekov, náskok dokonca navýšil. Zajtra tak vyštartuje znova vo svetlozelenom.

Profil 2. etapy:

BinckBank Tour

Výsledky 2. etapy:

1. Sam Bennett (Ire) BOH 3:45:20
2. Jasper Philipsen (Bel) UAE
3. Dylan Groenewegen (Ned) TJB
4.  Kristoffer Halvorsen (Nor) INS
5. Jose Álvaro Hodeg (Col) DQT
6. Amaruy Capiot (Bel) Sport Vlaanderen
7. Phil Bauhaus (Ger) SUN
8. Nikolas Maes (Bel) LTS
9. Arnaud Demare (Fra) FDJ
10. Timothy Dupont (Bel) Wanty-Gobert

Celkové poradie: 

1. Sam Bennett (Irl) BOH 7:27:57
2. Lukasz Wisniowski (Pol) CCC 0:00:12
3. Josef Černý (Cze) CCC 0:00:13
4. Lars Bak (Den) DDD
5. Jasper Philipsen (Bel) UAE 0:00:14
6. Edward Theuns (Bel) TFR
7. Robert Stannard (Aus) MTS
8. Dylan Groenewegen (Ned) TJB 0:00:16
9. Mike Teunissen (Ned) TJB
10. Thomas Sprengers (Bel) SportVl – Baloise

 

Zdroj: binckbanktour.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.