Chris Froome má v pláne prísť na Okolo Slovenska 2021

Okolo Slovenska 2021
Chris Froome Israel Start-Up Nation

zdroj: © Bettini Photo

Britský cyklista Chris Froome (ISN) sa vo zvyšku sezóny bude sústrediť na menšie preteky. Medzi ne patrí aj Okolo Slovenska 2021, ktoré sa konajú od 15. do 19. septembra.

Pre predošlé zdravotné problémy a nedávnu chorobu sa 36-ročný Froome nepredstaví na Vuelta a Espaňa 2021, ktorá začína 15. augusta. Brit sa chcel zúčastniť na španielskej Grand Tour, aby zlepšil svoju úroveň pred sezónou 2022.

Štvornásobný šampión Tour de France po ťažkom páde v roku 2019 výrazne oslabol a neprináša výsledky ako z najlepších rokov. V júli absolvoval Tour, ale skončil až na 133. mieste v celkovom poradí a o triumf nebojoval ani v jednej etape. Niekoľkonásobné zlomeniny a dlhá rekonvalescencia si vyžiadala svoju daň.

Aj napriek rozsahu zranení sa však do profesionálnej cyklistiky odvážne vrátil. Odjazdil plné dva Grand Tours (Vuelta 2020 a Tour 2021). V roku 2021 prestúpil z tímu INEOS Grenadiers (bývalý tím Sky) do izraelského tímu podnikateľa Sylvana Adamsa.Jazdec Israel Start-Up Nation nebol po Tour de France schopný plne trénovať. Mal črevné problémy.

„Začínam sa opäť cítiť sám sebou a nechcem sa unáhliť a ísť na ďalšiu Grand Tour, pretože sa necítim úplne pripravený,“ povedal Froome pre Cyclingnews

„Teším sa na zvyšok sezóny a na vyriešenie problémov, ktoré ma počas roka stíhali,“ uzavrel víťaz siedmich Grand Tours a držiteľ double Tour – Vuelta z roku 2017.

Cyclingnews zároveň informuje, že Froome sa predstaví na menších týždňových pretekoch a klasikách. Okrem iných i na Okolo Slovenska, kde tím Israel Start-Up Nation potvrdil svoju účasť.

O účasti hovoria i celkový víťaz Okolo Slovenska z roku 2019 Yves Lampaert (DQT), či druhý muž vlaňajšieho Giro d’Italia Jai Hindley (DSM). Austrálčan vynechá Vueltu pre dlhodobé kožné problémy, ktoré mu na týždňových podnikoch až tak nevadia.

Chris Froome – program pre sezónu 2021:

  • Deutschland Tour – Okolo Nemecka (26. – 29. augusta)
  • Okolo Slovenska (15. – 19. septembra)
  • Giro di Sicilia – Okolo Sicíle (28. septembra – 1. októbra)
  • Okolo Lombardie (9. októbra)
  • Coppa Agostini (11. októbra)

Okolo Slovenska 2021 – predbežné informácie:

Preteky Okolo Slovenska začnú v Košiciach, pre návštevu pápeža boli presunuté o deň na 15. septembra. Prvý deň obsahuje etapu akčný prológ na historickom námestí. V druhom dni sa bude pretekať v okolí metropoly východu.

Okrem prológu sú na programe dokopy štyri riadne etapy kopcovitého a rovinatého charakteru. Prechádza sa smerom na západ, cez Spiš a Tatry do Dolného Kubína. Následne sa zamieri na Kysuce až do Považskej Bystrice. Preteky sa ukončia v Trnave.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár