Clásica Ciclista San Sebastian: Alaphilippe získal ďalšie víťazstvo, Bernal a Landa skončili v nemocnici

Clásica San Sebastian

zdroj: twitter.com/GuiadeCiclismo

Zdieľaj článok:

Dnes sa konali jednodňové preteky Clasica Ciclista San Sebastian v Baskicku. Trať merala 228,7 km a prešlo sa osem kategorizovaných stúpaní vrátane kopca Jaizkibel ( 7,6 km, 5,6 %) a Murgil Tontorra (1,8 km, 11,3 %).

Preteky vyhral Julian Alaphilippe (QST) pred Baukem Mollemom (TFR). Tretí skončil francúzsky majster Anthony Roux (FDJ). Táto dvojica sa osamostatnila na poslednom stúpaní Murgil Tontorra.

Počiatočné úniky boli dostihnuté tímami BMC, Astana, Trek -Segafredo a Bahrain Merida. Na prudkom stúpaní Murgil Tontorra mal všetko pod kontrolou Mollemov tím Trek. V pasážach so sklonom 15% zaútočil Antwan Tolhoek (LOT). Nasledoval ho Rudy Molard (FDJ), no v posledných metroch stúpania boli dostihnutí prvou dvojicou.

V klesaní si Francúz s Holanďanom vytvorili náskok 30 sekúnd a neboli ohrození stíhacou skupinou. Tam sa nachádzali favoriti ako Ion Izagirre (BMT), Greg Van Avermaet (BMC), Primož Roglič (LOT) alebo Rigoberto Uran (EFD). Z prvej pozície začal šprintovať Alaphilippe a nedal Mollemovi šancu. Ide o jeho prvé víťazstvo na tejto vrchárksej klasike. Mollema tu dokázal vyhrať v roku 2016. Alaphilippe vyhral v tejto sezóne už osemkrát, z toho naposledy si uchmatol dve etapy na domácej Tour de France a aj bodkovaný dres.

20 km pred cieľom museli odstúpiť dvaja veľká favoriti. Egan Bernal (SKY) a Mikel Landa (MOV) sa ocitli na zem po tom, čo v pelotóne spadol Ben King (DDD): Zobral zo sebou ďalších 20 pretekárov, všetci okrekm Bernala a Landu sa dostali naspäť do pretekov. Ihneď na trati ich ošetrili a previezli do sanitky. Ich účasť na blížiacej sa Vuelte je tak otázna.