Fabio Jakobsen o pár týždňov na bicykli, Groenewegen už trénuje

Fabio Jakobsen Dylan Groenewegen

zdroj: twitter.com/sticky_bottle

Fabio Jakobsen (DQT) úspešne prekováva operáciu po mimoriadne ťažkom páde na Okolo Poľska 2020. Na začiatku augusta utrpel takmer fatálnu kolíziu. Teraz však vyzerá jeho rehabilitácia veľmi dobre. Dylan Groenewegen (TJB), ktorý nehodu zavinil, je už späť na bicykli.

Fabio Jakobsen:

„Štyri týždne po rekonštrukcii mojej hornej a dolnej čeľuste prišiel čas na vybranie stehov. Proces liečenie prebieha dobre. Transplantovaná kosť musí ďalšie štyri mesiace rásť a spevniť sa. Ďalšia operáciu je naplánovaná na rok 2021. O pár týždňov by sa mala moja panva vyliečiť a byť taká pevná ako predtým. Vtedy môžem pomaly začať trénovať na bicykli!“ uvádza Jakobsen na svojom Instagram profile.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Fabio Jakobsen (@fabiojakobsen),

Na začiatku októbra úspešne podstúpil operáciu tváre. Chirurgický zákrok spočíval presunutí panvovej kosti do hornej a dolnej čeľuste, kde Holanďanovi chýbalo veľa kostí. Ďalšia operácia sa skladá z položena implantátov do čeľuste, aby mohol mať 23-ročný jazdec opäť kompletne všetky zuby.

Dylan Groenewegen

Groenewegen Jakobsen Okolo Poľska 2020
Chaos v cieli 1. etapy Okolo Poľska 2020. zdroj: ©SzymonGruchalski

Holandský šprintér, ktorý nehodu spôsobil, utrpel v porovnaní s jeho mladším krajanom iba malé poranenie. Zlomil si kľúčnu kosť. Trpel intenzívnymi mentálnymi problémami zo zavinenia jedného z najhorších pádov nedávnej histórie. To mu bránilo jazdiť na bicykli. Teraz sa však situácia obrátila k lepšiemu.

„Momentálne je v poriadku a opäť trénuje. Malo to na neho obrovský vplyv, ale zotavuje sa. Trénuje tak, aby sa do toho opäť dostal. Najprv si musíme vytvoriť prehľad o ďalšej sezóne a potom mu nastavíme ciele na nadchádzajúce preteky. Je zrejmé, že Dylan je pre tento tím veľmi dôležitý. Musíme si však ešte počkať, čo povie UCI [Medzinárodná cyklistická únia, pozn. red.] v jeho vyšetrovaní prípadu,“ povedal v rozhovore pre NOS.nl športový riaditeľ tímu Jumbo-Visma Merijn Zeeman.

27-ročný Groenewegen natlačil Jakobsena do bariér. Okamžite bol diskvalifikovaný a UCI začala riešiť jeho priestupok. K ničomu však zatiaľ nedošlo. Najprv sa aj počítalo s právnymi krokmi od tímu Deceuninck – Quick Step, ale žiadne vyšetrovanie od poľskej polície neprebehlo a podľa všetkého ani neprebehne.

Fabio Jakobsen bol niekoľko dní v umelom spánku. Utrpel poranenia pľúc a hlavne tváre.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár