Gregor Mühlberger mení Boru za Movistar

Prestupy
Gregor Mühlberger

zdroj: twitter.com/ciclo21

Team Movistar bude mať od začiatku sezóny 2021 ďalšiu posilu. Stal sa ňou Gregor Mühlberger (BOH). So španielskym tímom podpísal Rakúšan trojročnú zmluvu.

Posledných päť rokov strávil 26-ročný cyklista v štruktúrach BORA – hansgrohe. Predtým pôsobil v lokálnych celkoch Tirol Cycling Team alebo Felbermayr. V nemeckom World tíme sa v minulých rokoch stretával s trénerom Patxim Vilom, ktorý je teraz v Movistare. Mühlberger je dobrým vrchárom a výbušným jazdcom, vlaňajšiu Tour de France odjazdil ako najdôležitejší pomocník Emanuela Buchmanna na veľkých kopcoch.

Na Tour de France 2020 skončil po 11. etape kvôli zdravotným problémom. Na konte má šesť profesionálnych víťazstiev. Najväčším je víťazstvo v etape na BinckBank Tour 2018. Rakúsky univerzál sa vtedy ukázal ako dobrý útočník, čo viackrát potvrdil. V jednej z etáp na Tour de France 2019 bol tretí po celodennom úniku.

Do Movistaru vstupuje v období, kedy by pomaly mal prísť vrchol jeho cyklistickej výkonnosti – a kariéry.

Gregor Mühlberger:

„Som veľmi rád za túto príležitosť a že budem môcť využiť skúsenosti tímu na to, aby som v ďalších rokoch vydal zo seba maximum. Chcem sa naďalej zdokonaľovať ako jazdec. Rád by som dosiahol dobré výsledky na klasikách alebo týždňových etapákoch ako Critérium du Dauphiné alebo Okolo Baskicka, ale tiež by som rád pomáhal na Grand Tours. Myslím, že moje najlepšie výkony v tretích týždňoch na Grand Tours dostavili viackrát a preto by som chcel pomáhať tímovým lídrom. Chcel by som sa učiť od veteránov ako Alejandro Valverde alebo José Joaquín Rojas. Stále mám čo zlepšovať.“

Tímový manžér Eusebio Unzué:

„Príchod Gregora nám napriek jeho nízkemu veku prinesie ďalšiu porciu skúseností, a to vďaka rokom, v ktorých preteká na najvyššej úrovni. Je veľmi všestranný, čo je v modernej cyklistike zaujímavé. Ukázal nám, že je skvelým tímovým hráčom, myslím, že párkrát by mohol byť dobrým lídrom.“

Movistar sa čoraz viac zameriava na mladých zahraničných jazdcov, nie len španielskych. V tíme na rok 2021 budú skúsení Taliani Villella, Cataldo a talentovaní Američan Jorgenson, Švajčiar Jacobs, Nemec Hollmann, Brit Cullaigh či Dán Norsgaard. Väčšina z nich sú mladí jazdci, ktorí pri nabratí skúseností môžu vytvoriť silný základ tímu v budúcnosti. Celok je po odchode Landu, Quintanu v prestavbe.

Tento rok ohlásil príchod klasikára Ivána Garcia Cortinu. Lídrom tímu je Enric Mas, ktorý na nedávnej Tour skončil piaty.

Zdroj: movistarteam.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár