Intermarché-Wanty-Gobert opúšťa preteky Okolo Švajčiarska

Wanty Gobert Okolo Švajčiarska 2021

zdroj: twitter.com/intermarchewg

Tím Intermarché-Wanty-Gobert musel opustiť preteky Okolo Švajčiarska vinou pozitívneho testu na Covid-19. Belgičania opustili Švajčiarsko v stredu ráno, pred štvrtou etapou. Pred začiatkom podujatia bol každý z tímu negatívni, no náhodný test v utorok odhalil pozitívneho zamestnanca. Najlepšie postaveným jazdcom bol Lorenzo Rota (:iwg:), ktorý okupoval 26. priečku v celkovom hodnotení. Lídrom stajne bol Jan Hirt (:iwg:), no Čech zaostal za očakávaniami a stratil hneď v úvode.

Podobný scenár bol naposledy na pretekoch Okolo Katalánska, kedy musel odstúpiť Alpecin-Fenix. Intermarché-Wanty-Gobert bol založený v rok 2008, vtedy pod názvom Willems Verandas Continental Team. World Tour licenciu získali Belgičania po rozpade poľského CCC tímu. Najväčší úspech v tomto roku zaznamenal Taco Van der Hoorn (:iwg:), keď nečakane ovládol tretiu etapu na Gire.

„Náš tím sa musel odhlásiť z pretekov Okolo Švajčiarska. Jeden zo zamenstnancov bolo pozitívny. Chceme limitovať možnosti nákazy v tíme či na pretekoch. Všetky testy pred podujatím boli negatívne, no v utorok už jeden prišiel pozitívny. Mal ho zamestnance, ktorý nevykazoval žiadne príznaky. Po dohode s organizátormi pretekov Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux odstupuje z podujatia a nebude štartovať v 4. etape.“

 

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár