Mathias Vacek z Česka najlepším juniorom v časovke na ME, v U23 Leknessund

Mathias Vacek

zdroj: twitter.com/Kovac67P

Dnes sa začali Majstrovstvá Európy v cestnej cyklistike 2020 Plouay. Na programe boli v pondelok časovky vo všetkých kategóriách. Najprv začali juniori, kde vyhral český talent Mathias Vacek. V kategórii do 23 rokov kraľoval Andreas Leknessund.

Profil časovky:

Majstrovstvá Euópy v cestnej cyklistike Plouay časovka profil
zdroj: uec.ch

Mathias Vacek v časovke juniorov rýchlejší ako senzácia Brenner

Český jazdec Mathias Vacek prešiel trať dlhú 25,6 km za 32 minút a 39 sekúnd. Jeden z najväčších talentov súčasnej sezóny medzi juniormi, Nemec Marco Brennel, bol pomalší o štyri sekundy. Obaja sú narodení v roku 2002. Tretí skončil Lorenzo Milesi z Talianska.

Brenner už podpísal kontrakt s World Tour tímom Sunweb, za ktorý bude jazdiť od roku 2021. Na časovkárskych majstrovstvách sveta bol vlani v rovnakej kategórii tretí. Vo zvlnenej časovke bol ale pomalší ako český 18-ročný borec. Ten stihol na trati obehnúť viacerých jazdcov. Mathias Vacek je o rok mladší brat známejšieho Karla, ktorý už jazdil za stajňu Hagens Berman Axeon v prokontinentálnej úrovni a je rovnako veľký talent do kopcov.

Mathias Vacek je výborným časovkárom. Tento rok vyhral juniorskú časovku na českých majstrovstvách. Rovnako sa mi zadarilo v boji proti chronometru na Cronoscalata Brossasco – San Sisto.

Na deviatom mieste skončil Cian Uijtdebroeks, ktorý je považovaný za ďalší obrovský belgický talent.

Zo Slovákov preteky dokončil Filip Lohinský na 28. mieste s mankom 3:12 na víťaza. Martin Svček neštartoval.

Andreas Leknessund jasným víťazom

21-ročný Nór Andreas Leknessund o 23 sekúnd porazil Švajčiara Stefana Bissegera a o 23 Ilana Van Wildera v kategórii do 23 rokov. Leeknesuund ešte tento víkend ovládol nórsku časovku mužov Elite a od 2021 bude, rovnako ako Brenner, jazdiť za Team Sunweb. Už teraz oblieka dres prokontinentálneho celku Uno-X Pro Cycling Team.

Slovák Samuel Oros došiel do cieľa o 3:41 neskôr a obsadil 30. priečku.