Okolo Poľska preview: Príprava na Vueltu v poľských Tatrách

Okolo Poľska

zdroj: facebook.com/tourdepologne

Vrchol cyklistickej sezóny v podobe Tour de France je za nami, avšak pre slovenských fanúšikov cyklistiky začína obdobie veľkých podujatí práve teraz. Pokiaľ máte chuť vidieť cyklistickú smotánku priamo v akcii a nemáte možnosť rok čo rok vycestovať na alpské stúpania, sú tu preteky Okolo Poľska. Všetkých 18 WorldTour tímov to má namierené k našim severným susedom, kde sa od soboty 4. augusta predstavia na 75. ročníku Tour de Pologne. Dve záverečné tatranské etapy ponúkajú útočnú cyklistiku v nádhernom prostredí, navyše iba pár kilometrov od slovenských hraníc.

Úvod poľského etapáku býva spravidla rovinatý a nebude tomu inak ani tentoraz. Prvú etapu čaká šprintérske rozuzlenie v Krakove. Čokoľvek iné ako hromadný dojazd by bolo veľkým prekvapením aj v druhom dni s finišom v Katoviciach. Posledné kilometre na rovine absolvuje pelotón v tretej etape, kde si to šprintéri rozdajú v Zabrze.

Záver štvrtého dňa sa odohrá v Beskydách v okolí lyžiarskeho strediska Szczyrk s výživným posledným kilometrom. Zvlnený profil piatej etapy s cieľom v Bielsku-Białej je ako šitý na únik, s možnosťou prezliecť sa do žltého dresu. A potom hlavný chod v Tatrách. Šiesta etapa so štyrmi okruhmi finišuje v Tatranskej Bukovine. A nakoniec v piatok na rovnakom mieste, dekorujú Poliaci zbojníckou čiapkou kráľa svojich ciest.

Foto: facebook.com/UnionCyclisteInternationale

Favoriti

S blížiacim sa termínom Vuelty, slúžia preteky Okolo Poľska ako príprava na poslednú Grand Tour sezóny. V Španielsku to chystá rozbaliť Fabio Aru (UAE), Thibaut Pinot (FDJ) a Simon Yates (MTS). Skúsenosti z ostatných ročníkov však hovoria, že lídri trojtýždňových podnikov nie sú v Poľsku zároveň najväčšími favoritmi.

Darí sa skôr jazdcom so špecializáciou na týždňové podujatia. Titul obhajuje Dylan Teuns (BMC), ktorý minulý rok príjemne prekvapil. Americký tím zaradil do svojej zostavy aj nevyspytateľného Rohana Dennisa (BMC). S prihliadnutím na zvyšnú päticu Alberto Bettiol (BMC), Alessandro De Marchi (BMC), Nicolas Roche (BMC), Jürgen Roelandts (BMC) a Danilo Wyss (BMC) možno konštatovať, že BMC to myslí s obhajobou vážne.

Zaujímavú zostavu dal dokopy aj tím Mitchelton-Scott, kde by mohli byť lídrami Michael Albasini (MTS) alebo Roman Kreuziger (MTS).

Domáce preteky si nenechá ujsť poľské trio v tíme Sky. Kibicov poblázni najmä prítomnosť Michala Kwiatkowskeho (SKY). Za pozornosť stojí aj Sergio Henao (SKY) a vychádzajúca ruská hviezda Pavel Sivakov (SKY).

V popredí sa budú držať mená ako Patrick Konrad (BOH), Richard Carapaz (MOV), George Bennett (LOT), Sam Oomen (SUN), Rui Costa (UAE), Simon Špilak (ISN) alebo Davide Formolo (BOH).

Šprintérskych príležitostí sa chopia Matteo Trentin (MTS), André Greipel (LTS), Nacer Bouhanni z Cofidisu, Phil Bauhaus (SUN), Danny van Poppel (LOT), Pascal Ackermann (BOH), Sacha Modolo (EFD), José Álvaro Hodeg (DQT), Nicolo Bonifazio (TBM) alebo Edvald Boasson Hagen (DDD).

Trasa

To najlepšie z Okolo Poľska 2017

Zdroj: tourdepologne.pl

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár