Peter Sagan sa po desiatej etape obliekol do zeleného dresu

Vuelta a España

zdroj: facebook.com/PeterSagan

Zdieľaj článok:

Peter Sagan (BOH) sa dnes po tretí raz na tohtoročnej Vuelte musel uspokojiť s druhým miestom. V klasickej šprintérskej rovinatej etape opäť nestačil na talianskeho rýchlika Eliu Vivianiho (DQT). To, že sa Slovák dokáže umiestniť na prvých pozíciach aj počas kopcovitejších etáp, mu dalo možnosť obliecť sa do dresu pre lídra bodovacej súťaže. V nej má náskok dvoch bodov pred druhým Alejandrom Valverdem (MOV), s ktorým prehral v ôsmej etape. Viviani sa posunul na tretie miesto.

„Bol to naozaj rýchly šprint a tieto šprinty naozaj nie sú pre mňa. V závere tam bol protivietor a bolo to naozaj rýchle s nejakými technickými časťami. Myslím si, že Elia je v týchto šprintoch oveľa rýchlejší ako ja. Nečakal som, že sa oblečiem do zeleného dresu, ale skončil som druhý a som za to šťastný,“ povedal Sagan po etape končiacej v Bermillo de Sayago.

Jeho tím BORA – hansgrohe sa opäť pokúšala kontrolovať etapu, v závere skúsil šprintérov prekvapiť Lukas Pöstelberger (BOH) útokom v poslednom kilometri. Ešte predtým sa nemecký celok pokúsil rozrhať hlavné pole na jedinom kategorizovanom stúpaní dňa.

„Možno to bol pokus niečo urobiť a prekvapiť niekoho. Skutočne neviem, čo sa stalo. Tím bol na tom dobre, jazdil skutočne rýchlo, ale nakoniec sa to všetko spojilo a skončilo šprintom,“ vysvetlil trojnásobný majster sveta.

Pre Sagana je Vuelta jedným z posledných závodov v sezóne. Na programe má ešte Majstrovstvá sveta, kde však nemá najväčšie šance obhájiť dúhový dres. Navyše, Sagan sa stále zotavuje po ťažkom páde zo 17. etapy Tour de France v júli.

„Každá sezóna je odlišná, každé preteky sú odlišné. Samozrejme, nie som v najlepšej kondícii a stále sa dostávam do formy,“ pokračoval jazdec, ktorý v prípade neúspechu na šampionáte Innsbrucku bude nosiť dres pre slovenského majstra.

Sagan bude mať možnosť zabojovať o víťazstvo ešte v niekoľkých etapách. V zajtrajšej etape však podľa jeho slov nevyhrá.

„Nemyslím si, zajtra to opäť vyhrá únik. Pozajtra uvidíme,“ ukončil muž v zelenom drese.

Zdroj: cyclingnews

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.