Tour of Guangxi: Sezóna sa ukončila etapovým víťazstvom Quick-Stepu, Gianni Moscon získal celkový triumf

Gree - Tour of Guangxi

zdroj: twitter.com/VelonCC

Šiesta etapa pretekov Tour of Guangxi mala 172 kilometrov a aj napriek stúpaniam 40 km pred cieľom došlo aj po piaty raz k hromadnému šprintu. V meste Guilin na juhovýchode Číny sa radoval Holanďan Fabio Jakobsen (DQT), ktorý si poradil s nemeckými jazdcami Pascalom Ackermannom (BOH) a Rüdigerom Seligom (BOH). Favorizovaný Dylan Groenewegen (LOT) z Holandska obsadil až 13. priečku. Na štart sa nepostavil Francúz Arnaud Démare (FDJ), ktorý v Číne zažil viaceré sklamania.

Celkovým víťazom druhej edície ázijských pretekov sa stal Talian Gianni Moscon (SKY). 24-ročný jazdec sa po viac ako mesačnom zákaze pretekania vrátil na súťažné cesty v druhej polovici septembra. Odvtedy stihol získať dokopy päť víťazstiev a na Majstrovstách sveta zaznamenal piate miesto. Kontroverzný jazdec sa do líderského dresu dostal v cieli štvrtej etapy, ktorá bola jedinou kopcovitou záležitsťou závodu. Poradie sa nemenilo ani za ním, druhé miesto obhájil 24-ročný Rakúšan Felix Großschartner (BOH). Pódium uzavrel Rus Sergei Chernetski (AST). Titul najlepšieho vrchára získal Silvan Dillier (ALM), ktorého si mnohí Slováci pamätajú z tohtoročnej edície Paríž – Roubaix. Tam výrazne pomohol Petrovi Saganovi.

Bodovaciu šprintérsku súťaž vyhral 22-ročný Fabio Jakobsen. Ten tu vyhral dve etapy. V tejto sezóne, ktorá bola pre neho prvá medzi profesionálmi, získal až sedem víťazstiev. Okrem iného vyhral záverečnú etapu na pretekoch Okolo Slovenska. Jeho tím Quick-Step Floors získal v tejto sezóne celkovo 73 víťazstiev. Je to tretí najvyšší počet v tomto storočí. Viac získal len tím Columbia-HTC v rokoch 2009 a 2008. Ich počet sa vtedy zastavil na číslach 85 a 77. Quick-Step Floors má však najviac víťazstiev od zavedenia World Tour.

Slováci

V Číne pre svojich tímových lídrov pracoval Erik Baška (BOH). 24-ročný jazdec sa dnes umiestnil na 102. priečke so stratou 58 sekúnd. V celkovom poradí obsadil 113. pozíciou s mankom 23 minút na Moscona.

Výsledky 6. etapy

1.Fabio Jakobsen (Ned)DQT3:42:53
2.Pascal Ackermann (Ger)BOH
3.Rudiger Selig (Ger)BOH
4.Reinardt Janse Van Rensburg (RSA)DDD
5.Maximilian Walscheid (Ger)SUN
6. Carlos Barbero (Spa)MOV
7.Matteo Trentin (Ita)MTS
8.Daniel McLay (GBr)EFD
9.Enzo Wouters (Bel)LTS
10.Chun Kai Feng (Tpe)TBM

Celkové poradie:

1.Gianni Moscon (Ita)SKY20:39:56
2.Felix Grossschartner (Aut)BOH0:00:09
3.Sergei Chernetski (Rus)AST0:00:14
4.Rémi Cavagna (Fra)DQT0:00:17
5.Rigoberto Uran (Col)EFD0:00:21
6.Carlos Verona (Spa)AST
7.Ruben Fernandez (Spa)MOV0:00:25
8.Luis León Sanchez (Spa)AST
9.Dries Devenyns (Bel)DQT0:00:27
10.Natnael Berhane (Eri)DDD0:00:28

Zdroj: cyclingnews

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár