UAE Tour: Tesný finiš ovládol Elia Viviani, porazil Gaviru

zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Piata etapa pretekov UAE Tour mala 181 kilometrov. Išlo o typickú šprintérsku etapu, v strede trasy sa nachádzal krátky kopec, čo najrýchlejších jazdcov vôbec nevyrušilo. Do únikú sa dostali jazdci z pro-konti celkov Stepan Kurijanov, Sergej Shilov, Anton Vorobjev z ruského tímu Gazprom-Rusvelo a Charles Planet s Fabiom Calabriom z Novo Nordisk. Rus Kurijanov si uhájil pozíciu na čele bodovacej súťaže. Počas dnešného dňa boli jazdci opäť vystavení nepríjemnú vetru v púšti. Tímy s lídrami si ale svojich jazdcov chránili. Po upokojení etapy sa pokračovalo v tempe, ktoré diktovali šprintérske celky Deceuninck-Quick Step, UAE-Team Emirates či Lotto Soudal.

Krátke stúpanie v poslednej desiatke kilometrov nenarobilo žiadne problémy, po ňom začala bitka o pozície. Šprintérsky líder tímu FDJ Marc Sarreau (FDJ) spadol a vyradil sa z boja o dobré umiestnenie. Na čele sa striedali pomocníci pre Eliu Vivianiho (DQT) alebo Fernanda Gaviriu (UAE). Práve Kolumbijčanovi rozbiehal šprint Alexander Kristoff (UAE) a v posledých stovkách metroch mal najlepšiu pozíciu. Eliu Vivianiho dostal do koncovky jeho dvorný rozbiehač Fabio Sabatini (DQT). Taliansky šampión sa musel dostať do prvého radu, kde skoro začal šprintovať Gaviria, čo ho stálo etapový triumf. Viviani sa dostal na čelo a v posledných 50 metroch dokázal ešte zrýchliť a o pol kolesa porazil Gaviru. Popri ňom ešte šprintovali Sam Bennett (BOH) a Marcel Kittel (ISN), ktorý finišovali iba veľmi tesne za prvou dvojicou. ÍroviBennettovi pomáhal Erik Baška (BOH), ktorý skončil na 20. priečke.

Elia Viviani dosiahol tretie víťazstvo v sezóne. Pre 30-ročného Taliana ide o 70. triumf v kariére. Na čele celkovej klasifikácie ostáva Primož Roglič (TJB). O celkovom víťazovi sa rozhodne v zajtrajšej etape ukončenej na stúpaní Jebel Jais.

Video šprintu:

Profil:

Zdroj: procyclingstats

Výsledky 5. etapy:

1.Elia Viviani (Ita)DQT4:48:59
2.Fernando Gaviria (ColUAE
3.Marcel Kittel (Ger)ISN
4.Sam Bennett (Ire)BOH
5.Reinardt Janse Van Rensburg (RSA)DDD
6.Phil Bauhaus (Ger)TBM
7.Kristoffer Halvorsen (Nor)SKY
8.Jakub Mareczko (Ita)CCC
9.Cees Bol (Ned)SUN
10.Max Walscheid (Ger)SUN

Celkové poradie:

1.Primož Roglič (Slo)LOT18:54:09
2.Alejandro Valvere (Spa)MOV0:00:21
3.David Gaudu (Fra)FDJ0:00:38
4.Emanuel Buchmann (Ger)BOH0:00:46
5.Wilco Kelderman (Ned)SUN0:00:54
6.Daniel Martin (Ire)UAE0:01:01
7.Tom Dumoulin (Ned)SUN0:01:04
8.Victor de la Parte (Spa)CCC0:01:12
9.James Knox (GBr)DQT0:01:14
10.Davide Formolo (Ita)BOH0:01:15
Zdroj: cyclingnews.com
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár