UCI znova úraduje. Diskvalifikovala jazdca za ilegálnu polohu rúk

alexander richardson

zdroj: twitter.com/gcntweet

Alexander Richardson (Alpecin-Fenix) bol diskvalifikovaný po piatej etape pretekov Okolo Turecka. Porušil najnovšie pravidlá UCI o povolených jazdeckých polohách. Brit sa previnil voči pravidlám polohou svojich predlaktí, ktoré si „odložil“ na riadidlá. Stal sa tak už druhým jazdcom tento rok, ktorý doplatil na toto nové pravidlo. Prvým bol Gijs Leemreize (:tjb:), ktorý bol okamžite diskvalifikovaný počas klasiky Brabantský šíp.

Tím Alpecin-Fenix prenasleduje smola tento týždeň. Čech Petr Vakoč (Alpecin-Fenix) spadol počas stredajšej klasiky Brabanstký šíp. Po páde mimo cestu bol prevezený do nemocnice, kde skeny objavili zlomeninu prstu na ľavej ruke. 28-ročný jaxdec tímu Alpecin-Fenix podstúpil operáciu a niekoľko týždňov nebude môcť pretekať. V roku 2016 spomínané preteky ovládol.

Inkriminovaný moment
Povolené polohy na bicykli podľa UCI

polohy na bicykli podľa UCI
Zdroj: cyclingweekly.com

Tieto nové pravidlá UCI platia od 1.4.2021. Ide tak o ďalšiu kontroverziu z dielne svetovej cyklistickej organizácie. Odhadzovanie odpadkov a bidónov mimo zóny na to vyhradenú už okúsil Michael Schär (:alm:). Švajčiar bol taktiež okamžite diskvalifikovaný.

 

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár