Valónsky šíp preview: Kto zastaví Francúza?

zdroj: twitter.com/flechewallonne

V stredu pokračuje ardénsky týždeň dalším podujatím, na programe dňa bude Valónsky šíp. Na jazdcov bude pripravených 195,5 kilometrov a 11 stúpaní. Legendárné stúpanie Mur de Huy si pelotón okúsi celkom trikrát. Začiatok bude v mestečku Ans, ktoré leží neďaleko Liege. Žije tu približne 28 tisíc obyvateľov, ktorí uvidia štart o 11:15 miestneho času. Dojazd je v meste Huy, ktoré leží južne od Ans. Jazdcov by sme mali vidieť v cieli približne o 16:00.

Na pretekoch sa predstaví i náš Peter Sagan (BOH), no záver nie je pre neho úplne ideálny. Mur de Huy má 1,3 kilometra s priemerom 9,6%. Slovák však môže prekvapiť z úniku. Na podujatí sa predstaví už ako tradične 18 World Tour tímov a 7 prokontinentálnych. Celkovo sa tak na štart postaví 175 pretekárov.

Favoriti

Podľa bookmakerov je najväčší favorit Julian Alaphilippe (DQT)Francúz minulý rok na Mur de Huy dominoval a porazil i legendu pretekov Alejandra Valverdeho (MOV). Španiel patrí i tento rok medzi favoritov, no túto sezónu zatiaľ nezaznamenal žiadny väčší úspech a tak je jeho forma viac než otázna. V strmom a dynamickom stúpaní zvykne byť dobrý Dan Martin (UAE) či Adam Yates (MTS). Briti budú rozhodne čakať na svoju príležitosť. Do širšieho okruhu môžeme zaradiť jazdcov ako Tim Wellens (LTS), Michael Matthews (SUN), Michael Woods (EFD) či Jakob Fuglsang (AST).

Trasa

Profil

 

Edícia 2018

Zdroj: la-fleche-wallonne.be

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár