Vuelta a España: Valverde vyhral druhú etapu, Kwiatkowski je v červenom

Vuelta a España

zdroj: twitter.com/lavuelta/

Zdieľaj článok:

Dnes sa konala druhá etapa pretekov Vuelta a España. Merala 163,5 km a mala zvlnený profil. Finišovalo sa na kopci Alto de la Mesa dlhom 7,1 km.

Alejandro Valverde (MOV) bol v cieli prvý pred Michalom Kwiatkowskim (SKY). Poliak zopakoval včerajšie druhé miesto z časovky a obliekol sa do červeného dresu pre celkového lídra poslednej Grand Tour sezóny. Tretí skončil Laurens De Plus (QST), ktorý zaútočil v poslednom kilometri, no bol dohnaný dvojicou, ktorá šprintovala o víťazstvo.

Pred kopcom pelotón ťahal tím Sky. Z hlavnej skupiny tak vypadli favoriti Vincenzo Nibali (BMT), Richie Porte (BMC) a Rohan Dennis (BMC). Medzi odpadlíkmi sa ocitol aj Peter Sagan (BOH) a nezapojil sa do boja o etapový vavrín. Jeho šanca však môže prísť zajtra na prvej rovinatej etape. Slovák skončil na 144. mieste so stratou 13:31.

Práca Sky doviedla 28-ročného poľského šampióna do výbornej pozície, potom sa zavesil na koleso 38-ročného veterána Valverdeho. Po chvíli sa ich pozície vymenili a Valverde šprintoval tesne pred čiarou zo zadnej pozície. Za nimi došla malá skupina, kde boli GC favoriti ako Urán (EFD), Keldermann (SUN), Buchamnn (BOH), Bennett (LOT), Quintana (MOV) alebo Pinot (FDJ). Tí stratili iba tri sekundy. Ďalších päť sekúnd stratila skupina s Aruom (UAE), Mollemom alebo Simonom Yatesom (MTS). Ešte o niečo viac stratil Miguel Ángel López (AST) a minútové manko zaznamenal Ilnur Zakarin (KAT). Vincenzo Nibali prišiel do cieľa so stratou 4:04 a je mimo boja o celkové poradie. Pre Taliana je Vuelta skôr prípravou na Majstrovstvá sveta. To isté platí o Portovi, ktorý stratil 13:31.

Do vrchárskeho dresu sa obliekol Luis Ángel Maté (Cofidis). Ten sa zúčastnil v sedemčlennom úniku dňa a získal body na dvoch horských prémiách. Držiteľom zeleného dresu pre lídra bodovacej súťaže je Kwiatkowski.