Žltý dres má mnoho možností, zelený jednu. Na koho staviť pred Tour de France?

zdroj: twitter.com/Cyclingnewsfeed

Tour de France štartuje už zajtra a po rôznych samostatných článkoch aj celkovom rozbore sa pozrieme, aké šance majú jednotliví pretekári podľa stávkových kancelárií. Podľa rôznych hlasov pôjde o najvyrovnanejší ročník posledných rokov, aspoň čo sa boja o celkové víťazstvo týka. Staviť si môžete aj na vedľajšie súťaže ako boj o zelený, bodkovaný či biely dres.

Žltý dres

Celková klasifikácia je po vypadnutí Frooma aj Dumoulina veľmi otvorená. Podľa kurzov má najväčšiu šancu iba 22-ročný Egan Bernal (INS), na ktorého sa dá staviť v pomere 3,00:1. Je pravdou, že momentálne ide o najsilnejšieho čistého vrchára, no s minimom skúseností. Tie sa na veľkých pretekoch môžu ukázať ako kľúčové. Výhodu má jednoznačne v tíme Ineos, ktorý má iba jediný cieľ – opäť ovládnuť najslávnejšie preteky.

Podariť sa im to môže aj s obhajcom titulu Geraintom Thomasom (INS). Na skúseného Brita si môžete staviť pri kurze 3,70:1. Jeho forma je po vypadnutí z Okolo Švajčiarska otázna, no jeho tím jednoznačne vie, čo robí. Veď od roku 2012 vyhral Tour až šesťkrát.

Thomasovi v žltom minulý rok kryl chrbát Bernal. zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Po životnej sezóne a silnom predstavení na Critérium du Dauphiné nie je zlým tipom na celkové víťazstvo Jakob Fuglsang (AST) s kurzom 6,50:1.

Nairo Quintana (MOV) s predpovedanou šancou výhry 13,00:1 je riskom, keďže na prípravných pretekoch bol nevýrazný a môže sa stať, že tím pôjde na celkové poradie so spolulídrom Mikelom Landom (MOV), na ktorého bol daný kurz 24:1. Španiel už raz po silnom Gire svoj výkon zopakoval aj na Tour a s plnou tímovou podporou by sa do prvej trojky určite mohol dostať. Na jeho pódiové umiestnenie bol vypísaný kurz 6,00:1.

Silno sa ukazoval aj Adam Yates (MTS), ktorý môže využiť pomoc brata Simona. Na jeho žltý dres si môžete staviť v pomere 12,00:1.

Francúzske nádeje držia Romain Bardet (ALM) s kurzom 25,00:1 a Thibaut Pinot (FDJ) s 22,00:1. Obaja môžu pri vrchárskej trase príjemne prekvapiť domáce publikum.

Ďalšími favoritmi bez výraznejšej formy, ale s možnosťami na správne chytenie rytmu v dôležitých etapách, sú Steven Kruijswijk (TJB) s 23,00:1, Richie Porte (TFR) s kurzom 16,00:1 alebo Rigoberto Urán (EFD) s 24,00:1.

Enric Mas (DQT) minulý rok prekvapil druhým miestom na Vuelte, kde taktiež pred pretekmi neukazoval svetovú formu. Jeho šance na víťazstvo sa zmestili do čísla 32,00:1.

Z tímu Petra Sagana má možnosť Emanuel Buchmann (BOH), ktorého kurz na celkové víťazstvo je 67,00:1.

Zaujímavým tipom môže byť Dan Martin (UAE), ktorý sa pravidelne umiestňoval v top-10. Čisto vrchárska trať mu stačila na kurz 65,00:1.

Vincenzo Nibali (TBM) avizuje, že sa bude sústrediť na etapové triumfy a na bodkovaný dres. „Žralok z Messiny“ ale svoje rozhodnutie potvrdí až po prvej vrchárskej skúške v šiestej etape. Na jeho druhý žltý dres v kariére bol vypísaný kurz 24,00:1.

Títo jazdci majú oveľa istejšiu šancu skončiť v prvej trojke, niektorí dosahujú výhodné kurzy aj pri prvej päťke. Kompletnú ponuku si môžete pozrieť na stránke nášho partnera, stávkovej kancelárie Tipsport, TU .

Zelený dres

V súboji o víťaza bodovacej súťaže existuje len jediný favorit. Peter Sagan (BOH) vo Švajčiarsku ukázal návrat formy a zvíťazil v prvej etape. Skúste si na neho tipnúť pri kurze 1,40:1. Trať Slovákovi sedí asi najviac z posledných rokov, keďže sa v oveľa väčšej miere použijú stredne náročné zvlnené a kopcovité etapy, v ktorých ma Sagan výhodu nad rovinármi.

Ak si myslíte, že poznáte víťaza zeleného dresu, môžete tak urobiť cez nášho partnera, stávkovú kanceláriu Tipsport. Každý nový tipér dostane bonus 15 eur a môže získať vstupný bonus až do výšky 4000 eur. Zaregistrujte sa bezplatne TU.

Víťazi dresov zo sezóny 2018: zľava Latour, Thomas, Alaphilippe, Sagan. zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Dvojica najrýchlejších mužov súčasnosti Dylan Groenewegen (TJB) a Elia Viviani (DQT) by musela jednoznačne dominovať v rovinatých etapách, no ani to by pomaly nestačilo. Ich kurz na zelený dres je 7,00:1.

Zaujímavou voľbou môže byť Caleb Ewan (LTS), ktorý má rýchlosť na rovinkách a prežije aj kratšie kopce. Pri svojej prvej účasti na Tour bude hladný po víťazstvách, v súťaži o zelený dres má kurz 20,00:1.

Aj keď po vyjadreniach to nie je jasné, ale Michael Matthews (SUN) na zelený dres asi nepôjde. Na víťaza tejto súťaže z roku 2017 je kurz 8,00:1. Podobne je to aj pri Wout van Aertovi (TJB), ktorý chce pri premiére iba získať potrebné skúsenosti. Ak by to však bola iba mediálna hra, môžete si na neho staviť pri kurze 21,00:1.

Do hry sa za istých okolností môže pridať Julian Alaphilippe (DQT), ktorý môže dominovať v kopcovitých etapách. Jeho kurz na zelené tričko je 27,00:1, no Francúz bude jednoznačnejším kandidátom na inú súťaž.

Bodkovaný dres

Julian Alaphilippe (DQT) môže pohodlne obhájiť vrchársku klasifikáciu. Môžete si na neho staviť pri kurze 2,60:1.

Víťaz z roku 2017 Warren Barguil (Arkéa Samsic) má kurz 5,00:1. Vysoké hory sedia aj Mikelovi Landovi (MOV) s kurzom 15,00:1. Ak Vincenzo Nibali (TBM) skutočne nepôjde po celkovom poradí, vrchársku súťaž môže pokojne ovládnuť aj on, pri kurze 15,00:1.

Víťaz tejto klasifikácie z Giro d’Italia Giulio Ciccone (TFR) má šancu na výhru zhodnotené v čísle 16,00:1.

Biely dres

V súboji o biely dres sa črtá súboj dvoch supertalentov Egana Bernala s kurzom 1,32:1 a Enrica Masa s kurzom 4,50:1. Prekvapením by bol Tiesj Benoot (LTS). Ten ukázal zlepšené vrchárske kvality a jeho kurz je 17,00:1.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár