1. etapa Okolo Katalánska 2022: Matthews versus Colbrelli

Matthews

zdroj: twitter.com/VoltaCatalunya

Prvá etapa pretekov Okolo Katalánska 2022 skončila hromadným dojazdom. Tam si to rozdala dvojica Matthews (BEX) – Colbrelli (TBM). Prvý menovaný bol napokon lepší a zajtra sa tak oblečie do dresu pre lídra pretekov.

Trasa – 1. etapa Okolo Katalánska 2022

Štart pretekov

Priebeh prvej etapy

Začiatok pretekov bol nervózny a dlho sa nedarilo vytvoriť únik dňa. Ten sa napokon podaril až po 40 kilometroch. V skupine boli Marco Brenner (DSM), Jonathan Klever Caicedo (EFD), Raúl García Pierna (Equipo Kern Pharma), Carlos Canal (Euskaltel – Euskadi), Antonio Jesús Soto (Euskaltel – Euskadi) a Jetse Bol (Burgos-BH). Ich náskok sa pomaly dostával na hodnotu štyroch minút. 90 kilometrov pred cieľom rozdelil pelotón silný vietor a nastala panika.

Približne 20-členná skupina odskočila od pelotónu, v čele tlačili do pedálov Israel – Premier Tech a BikeExchange. Za sebou mali dieru 45 sekúnd, čelnú skupinu mali takmer na dosah. 75 kilometrov pred cieľom bolo dostihnutie realitou, na čele tak bolo 25 jazdcov. Robert Gesink (TJB) však prepadol do pelotónu a v čele tak ostalo 24 cyklistov. ich náskok bol 40 sekúnd na hlavný balík, do cieľa však stále ostávalo 60 kilometrov. O desať kilometrov to bolo už len 30 sekúnd, vyzeralo to, že to bude pohromade. To sa o niekoľko kilometrov stalo realitou.Okamžite vyštartoval do úniku ďalší muž – Caicedo (EFD). Doplnilo ho niekoľko jazdcov, no snaha to bola márna. Všetko smerovalo k hromadnému dojazdu, tam už ako obvykle mali prevahu jazdci Quick-Step Alpha Vinyl. Napokon to bol boj dvoch mužov. Colbrelli (TBM) si to rozdal s Matthewsom (BEX). Každá z nich zvolil iný prístup, jeden bol pri jednej strane bariéry, druhý pri druhej. Austrálčan bol napokon silnejší a porazil Taliana.

Matthews vs Colbrelli

1. etapa Okolo Katalánska – výsledky

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár