4. etapa Volta ao Algarve 2022: Evenepoel lietal ako raketa

4. etapa Volta ao Algarve 2022

zdroj: https://twitter.com/qst_alphavinyl/status/3963/photo/1

4. etapa Volta ao Algarve 2022 bola časovka jednotlivcov, ktorá merala 32 kilometrov. Vo svojom centre obsahovala tiahle stúpanie, ktoré ešte viac vyšťavilo pretekárov na časovkárskych špeciáloch. Napokon sa z víťazstva tešil Remco Evenepoel (DQT), ktorý porazil majstra Európy Stefana Kunga (FDJ). Tretiu priečku zaujal ethan Hayter (INS).

V celkovom poradí došlo k veľkým zmenám. Na čelo sa dostal Remco Evenepoel, ktorý tak zajtra bude musieť odolávať tlaku tímu INEOS – Grenadiers, ktorý dnes stratil. Aj Ethan Hayter, aj Daniel Martinéz dnes nemali najlepší deň, a preto strácajú už viac ako minútu na vedúceho muža. Čo sa týka pozície doterajšieho lídra pretekov, Francúz David Gaudu (FDJ) sa prepadol až na 7. priečku a stráca viac ako dve minúty na belgický megatalent. O finálnej podobe celkovej klasifikácie sa rozhodne už zajtra.

4. etapa Volta ao Algarve 2022 – priebeh

Profil:

Perfil
https://twitter.com/VoltAlgarve/status/1494959945074167813/photo/2

Francisco Pereira otvára etapu

Prvým pretekárom na trati bol Francisco Pereira (ABTF-Feirense). Ten však medzi favoritov ani zďaleka nepatril. Na favoritov sme si museli počkať. Na zmenu priebežného lídra sme nečakali dlho. pretože Daan Hoole (TFR) poľahky zajazdil čas 39 minút a 27 sekúnd. Inak povedané, na dlhší čas sa usadil v horúcom kresle lídra časovky jednotlivcov.

Avšak najväčší favoriti v tom čase sa ešte len pripravovali na štarte.

Evenepoel vs. Gaudu

Preteky začali byť zaujímavé najmä, keď sa na trať vydal Remco Evenepoel (DQT), Ethan Hayter (INS) či líder pretekov v žltom David Gaudu (FDJ).

Všetci traja vyššie spomenutí mali v celkovej klasifikácii takpovediac zhodný čas; konkrétne išlo o sekundový rozostup. Boj o priebežné líderstvo bol teda nesmierne zaujímavý.

Pozor na ostatných

V závere sme však neboli svedkami len boja o celkové poradie ale taktiež aj o etapu, na ktorú si zuby brúsil Stefan Kung (FDJ). Ten v cieli o 40 sekúnd porazil Daana Hooleho. Európsky šampión časovky zo Švajčiarska tak netrpezlivo vyčkával na svojich rivalov. Medzi nimi aj na Tobiasa Fossa (TJB), ktorý sa však po dojazde do cieľa zaradil na priebežne druhé miesto.

Len Evenepoel…

Z favoritov na celkové poradie najviac strácal Daniel Martinéz (INS). Na jednotlivých medzičasoch zaostával za ostatnými súpermi z top 5 o viac ako polminútku. Naopak, fantasticky išiel, lepšie povedané letel, Remco Evenepoel. Na druhom medzičase porazil Stefana Kunga o dlhých 50 sekúnd; išiel si po etapový vavrín a vedenie v pretekoch!

V cieli napokon zajazdil čas 37 minút a 49 sekúnd, čím jednoznačne dokázal, že aj do sezóny 2022 vkročil správnou nohou.

Druhý napokon skončil Stefan Kung. Tretiu priečku zaujal Ethan Hayter.

4. etapa Volta ao Algarve 2022 – výsledky

Pozrite tiež:

Zajtra sú na programe záverečné etapy pretekov Tour du Var, Volta ao Algarve a taktiež Ruta del Sol. Zajtra taktiež začínajú prvé World Tour etapové preteky Okolo Spojených arabských emirátov. Pri konci ZOH to bude nabitá športová nedeľa.

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár